Volvo chce montować samochody elektryczne w Indiach

Szwedzki producent planuje wkrótce wprowadzić na rynek indyjski pojazdy elektryczne, wyprzedzając swoich niemieckich rywali o krok. W planach są auta elektryczne i plug-in hybrid.

Volvo przygotowuje się do wprowadzenia w tym roku pierwszego samochodu plug-in hybrid montowanego w Indiach i planuje do 2021 rozszerzyć swoje portfolio hybrydowych i elektrycznych aut do 6 modeli. W zeszłym miesiącu rząd obniżył cła importowe na komponenty do pojazdów elektrycznych. Dzięki temu Volvo może rozważać montaż aut w Indiach.–  Natychmiast po tym, jak dowiedzieliśmy się o obniżeniu cła, zadzwoniłem do Szwecji i zacząłem rozmawiać o tym, co możemy zrobić w Indiach – powiedział Charles Frump z Volvo Car India.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Volvo już w 2018 r. utworzyło zakład w pobliżu Bengaluru, aby produkować samochody na rynek indyjski. Pomogło im to w osiągnięciu konkurencyjnych cen swoich modeli w segmencie samochodów luksusowych. Lokalnie montowane modele z Volvo stanowią połowę ich sprzedaży w Indiach.

Volvo w Indiach prawdopodobnie skorzysta z tej jednostki montażowej również do montażu swoich aut elektrycznych i hybrydowych, co oznacza, że będą one tańsze niż konkurencyjne modele z importu. Volvo nie jest jedynym producentem, który planuje wprowadzić nisko i zeroemisyjne pojazdy w tym kraju. Audi wkroczyło już na rynek z elektrycznym samochodem E-Tron, a na rynek w Indiach wprowadzi go do końca 2019 roku.

Indyjscy producenci, tacy jak Mahindra i Maruti Suzuki, także pracują nad pojazdami elektrycznymi. Mahindra prawdopodobnie wypuści na rynek wersję elektryczną swojego niedawno wprowadzonego kompaktowego SUV XUV300 do 2020 roku, a największy indyjski producent samochodów, Maruti Suzuki, rozpoczął także testowanie WagonR electric na indyjskich drogach. Wraz ze wzrostem cen paliw i rygorystycznymi normami emisji coraz więcej producentów prawdopodobnie wejdzie w najbliższych latach w segment pojazdów elektrycznych.

źródło: cartoq.com