Tesla Model 3 już do wypożyczenia w Niemczech

Niemiecka wypożyczalnia samochodów elektrycznych Nextmove wypuściła na drogi Berlina pierwsze cztery egzemplarze Tesla Model 3 w wersji performance. Do końca roku firma planuje powiększyć flotę o 100 takich samochodów.

Nextmove jest największą niemiecką firmą wypożyczającą samochody. Ma swoje oddziały w dziesięciu miastach. Na flotę firmy składa się 350 pojazdów większości dostępnych obecnie marek. Dodanie kolejnych stu egzemplarzy, w tym przypadku Tesli Model 3, oznacza więc znaczny wzrost zdolności operacyjnych firmy.

Nextmove jest jednym z pierwszych klientów w Niemczech, który otrzymał europejską wersję Modelu 3. – Tesla wprowadziła swój Model 3 już wcześniej na rynek amerykański. W 2018 r. był on najlepiej sprzedającym się pojazdem premium w USA i jednocześnie najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym na świecie. Teraz prawdziwe tsunami idzie w kierunku Europy – powiedział dyrektor zarządzający Nextmove, Stefan Moeller.

Nextmove postawiło sobie za cel umożliwienie jak największej liczbie osób korzystanie z samochodów elektrycznych. Firma twierdzi, że często okazuje się, że wynajem długoterminowy prowadzi później do zakupu przez klienta pierwszego elektrycznego samochodu.