Tesla Model 3 już do wypożyczenia w Niemczech

Niemiecka wypożyczalnia samochodów elektrycznych Nextmove wypuściła na drogi Berlina pierwsze cztery egzemplarze Tesla Model 3 w wersji performance. Do końca roku firma planuje powiększyć flotę o 100 takich samochodów.

Nextmove jest największą niemiecką firmą wypożyczającą samochody. Ma swoje oddziały w dziesięciu miastach. Na flotę firmy składa się 350 pojazdów większości dostępnych obecnie marek. Dodanie kolejnych stu egzemplarzy, w tym przypadku Tesli Model 3, oznacza więc znaczny wzrost zdolności operacyjnych firmy.

Nextmove jest jednym z pierwszych klientów w Niemczech, który otrzymał europejską wersję Modelu 3. – Tesla wprowadziła swój Model 3 już wcześniej na rynek amerykański. W 2018 r. był on najlepiej sprzedającym się pojazdem premium w USA i jednocześnie najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym na świecie. Teraz prawdziwe tsunami idzie w kierunku Europy – powiedział dyrektor zarządzający Nextmove, Stefan Moeller.

Nextmove postawiło sobie za cel umożliwienie jak największej liczbie osób korzystanie z samochodów elektrycznych. Firma twierdzi, że często okazuje się, że wynajem długoterminowy prowadzi później do zakupu przez klienta pierwszego elektrycznego samochodu.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Gwiazdor serialu „Beverly Hills, 90210” został pochowany w biodegradowalnym garniturze wykonanym z grzybów

Luke Perry, aktor najbardziej znany z roli Dylana McKaya w serialu „Beverly Hills, 90210”, zmarł w marcu tego roku na skutek udaru. Sophie Perry, córka aktora, podzieliła się za pomocą mediów społecznościowych ostatnią wolą swojego ojca: był nią ekologiczny pochówek w biodegradowalnym garniturze wykonanym z grzybów.