Volvo rezygnuje z rozwoju silników wysokoprężnych

Volvo poinformowało, że chce pozbyć się wysokoprężnych jednostek ze swojej oferty, argumentując to wysokimi kosztami produkcji.

Unia Europejska zarządziła, że od 2021 roku wszystkie nowe samochody sprzedawane na terenie wspólnoty będą musiały mieścić się w limicie 95 gramów CO2 emitowanych na 1 kilometr jazdy. Obecna norma wynosi 130 gram na jeden kilometr.

Volvo zadecydowało, że nie będzie już pracować nad nowymi jednostkami diesla, a do 2023 roku wszystkie obecnie dostępne w ofercie diesle znikną. Hakan Samuelsson, Dyrektor Generalny szwedzkiego producenta samochodów argumentuje podjęte decyzje – wysokimi kosztami redukcji emisji spalin.

Dyrektor generalny marki zapowiedział, że dzięki wycofaniu się z rozwoju silników diesla, zaoszczędzone środki Volvo zainwestuje w rozwój samochodów elektrycznych oraz hybrydowych, których popularność z roku na rok rośnie. Pierwszy elektryczny model Volvo ma trafić na rynek w 2019 roku. Szczególnie w Skandynawii cieszą się one dużą popularnością, więc rodzimy produkt Szwedów może wywołać niemałe zamieszanie.

Według Hakana Samuelssona, nieunikniony jest wzrost cen samochodów z wysokoprężnymi silnikami, tak by w pewien sposób przymusić potencjalnych klientów do tego, by zwrócili swoją uwagę na hybrydy i samochody elektryczne. Obecnie ponad 50% wszystkich samochodów poruszających się pod drogach Europy to auta z silnikami wysokoprężnymi.

  1 komentarz

  1. Oceniając sytuację z dzisiejszej perspektywy, wydaje się, że odchodzenie od silników Diesla w samochodach osobowych będzie w Europie powszechnym trendem w motoryzacji. Co do wydajności, zasięgu i ceny samochodów elektrycznych: Volvo Cars twierdzi, że pomostem pomiędzy światem aut spalinowych i elektrycznych będą hybrydy z opcją ładowania z gniazdka. Takie auta dają pełną swobodę przemieszczania się, a w miastach nie emitują spalin. W tym roku dołączą do naszej oferty kolejne dwa takie modele. W najbliższych latach w naszej ofercie znajdą się zarówno tradycyjne samochody spalinowe, hybrydy typu plug-in, jak i auta w pełni elektryczne.

   z poważaniem
   Stanisław Dojs
   Volvo Car Poland

  Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Ogród w Bogocie sposobem na produkcję tlenu

Następny artykuł

Miejska sieć ciepłownicza w walce ze smogiem

Mogą też Ci się spodobać...Tagi:
%d bloggers like this: