W irlandzkich gazociągach popłynie BioLPG

Calor Gas to firma działająca głównie na brytyjskim rynku, która zajmuje się dostarczaniem gazu już od 1935 roku. Pomimo długoletniej działalności i przyzwyczajenia do sprawdzonych rozwiązań przedsiębiorstwo nie spoczęło na laurach. Brytyjska firma jest na etapie wprowadzania na rynek BioLPG, który produkuje się z wykorzystaniem materiałów pochodzących z recyklingu oraz olejów roślinnych. Zdaniem przedsiębiorstwa jego wykorzystywanie pozwala na redukcję emisji gazów cieplarnianych o dziewięćdziesiąt procent w porównaniu do zwykłego LPG.

Celem Calor Gas jest dziesięcioprocentowy udział BioLPG w całości dostaw realizowanych przez firmę w ciągu najbliższych trzech lat na terenie Irlandii. Jest to możliwe, ponieważ ekologiczna wersja LPG nie różni się praktycznie niczym od gazu ziemnego, produkowanego w standardowy sposób, który wykorzystujemy w naszych domach. Brak większych różnic jest ogromną zaletą, ponieważ dostarczanie BioLPG do klientów nie wymaga budowania nowej infrastruktury.

„Po raz pierwszy przedsiębiorstwa i domy w całej Irlandii będą mogły wybrać gaz odnawialny. Będą one w stanie dokonywać bardziej ekologicznych i zrównoważonych wyborów. Pomagając tysiącom klientów w przeprowadzeniu niewielkich modyfikacji, możemy dokonać wielkich zmian dla Irlandii i środowiska naturalnego” – powiedział CEO Calor Gas, Gino Vansteenhuyse.

Irlandia nie jest jednak pierwszym państwem, którego obywatele mogą wykorzystywać BioLPG. Już od pewnego czasu oferuje go kilka firm w Holandii, Niemczech oraz Belgii, a lista ta z pewnością będzie się rozszerzać.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

You May Also Like

Rząd wystraszył się Unii i zmienił zdanie. Będą wiatraki i dekarbonizacja

Starsi Czytelnicy pamiętają pewnie zabawę z dawnego „Przekroju” pod tytułem „Wytęż wzrok i znajdź x szczegółów, którymi różnią się oba rysunki”. Wytężyliśmy się maksymalnie i poszukaliśmy różnic pomiędzy Krajowym Planem na Rzecz Energii i Klimatu przesłanym Brukseli oraz Polityką Energetyczną Państwa 2040 przeznaczoną na użytek krajowy. Okazało się, że w kilku punktach istotnie się różnią.

Codzienny raport smogowy – 17.01.

Pogoda się uspokoiła, czyżby to zwiastowało powrót smogu? Na mapie coraz mniej zielonych punktów. W poniedziałek wystartował Wrocławski Indeks Powietrza, jest to odpowiedź na apel Dolnośląskiego Alarmu Smogowego w sprawie informowania mieszkańców o prawdziwej skali zagrożeń w obszarze jakości powietrza. Niecierpliwie czekamy na bardziej restrykcyjne normy dla całego kraju.