W irlandzkich gazociągach popłynie BioLPG

Calor Gas to firma działająca głównie na brytyjskim rynku, która zajmuje się dostarczaniem gazu już od 1935 roku. Pomimo długoletniej działalności i przyzwyczajenia do sprawdzonych rozwiązań przedsiębiorstwo nie spoczęło na laurach. Brytyjska firma jest na etapie wprowadzania na rynek BioLPG, który produkuje się z wykorzystaniem materiałów pochodzących z recyklingu oraz olejów roślinnych. Zdaniem przedsiębiorstwa jego wykorzystywanie pozwala na redukcję emisji gazów cieplarnianych o dziewięćdziesiąt procent w porównaniu do zwykłego LPG.

Celem Calor Gas jest dziesięcioprocentowy udział BioLPG w całości dostaw realizowanych przez firmę w ciągu najbliższych trzech lat na terenie Irlandii. Jest to możliwe, ponieważ ekologiczna wersja LPG nie różni się praktycznie niczym od gazu ziemnego, produkowanego w standardowy sposób, który wykorzystujemy w naszych domach. Brak większych różnic jest ogromną zaletą, ponieważ dostarczanie BioLPG do klientów nie wymaga budowania nowej infrastruktury.

Fotowoltaika od Columbus Energy

„Po raz pierwszy przedsiębiorstwa i domy w całej Irlandii będą mogły wybrać gaz odnawialny. Będą one w stanie dokonywać bardziej ekologicznych i zrównoważonych wyborów. Pomagając tysiącom klientów w przeprowadzeniu niewielkich modyfikacji, możemy dokonać wielkich zmian dla Irlandii i środowiska naturalnego” – powiedział CEO Calor Gas, Gino Vansteenhuyse.

Irlandia nie jest jednak pierwszym państwem, którego obywatele mogą wykorzystywać BioLPG. Już od pewnego czasu oferuje go kilka firm w Holandii, Niemczech oraz Belgii, a lista ta z pewnością będzie się rozszerzać.