W żołądku martwego jelenia znaleziono 7 kg plastiku

Jeleń, który został znaleziony w Parku Narodowym w Khun Sathan w Tajlandii, miał w żołądku aż 7 kg plastikowych odpadów. Najprawdopodobniej to one – przez zablokowanie przewodu pokarmowego – spowodowały śmierć zwierzęcia.

Fotowoltaika od Columbus Energy

W poniedziałek 25 listopada, podczas rutynowego patrolu prowadzonego na terenie Parku Narodowego Khun Sathan w północnej Tajlandii, pracownicy znaleźli martwego jelenia. Po dokonaniu oględzin stwierdzono, że żołądek zwierzęcia wypełniony jest plastikowymi odpadami.

Plastikowa lina, męska bielizna, saszetki z kawą rozpuszczalną, niewielki ręcznik, kilka torebek foliowych, makaron błyskawiczny i gumowe rękawiczki – to tylko część „frykasów”, którymi żywił się jeleń w ostatnich dniach swojego życia. Z żołądka zwierzęcia wydobyto łącznie aż 7 kg plastikowych odpadów. – Widać było, że jadł te śmieci przez długi czas –  powiedział Kriangsak Thanompun, dyrektor lokalnego Departamentu Ochrony Przyrody i Roślin.

Najprawdopodobniej to właśnie plastik przez zablokowanie przewodu pokarmowego spowodował śmierć zwierzęcia. By potwierdzić przypuszczenia, specjaliści przeprowadzą w tej sprawie dochodzenie.