Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Walijska zielona nagroda dla PyC

Walijska zielona nagroda dla PyC

Farma wiatrowa Pen y Cymoedd, zbudowana przez Vattenfalla otrzymała Walijską nagrodę w kategorii zielonego projektu energetycznego. Farma ta ma moc aż 228 MW i składa się z 76 turbin wiatrowych.

B1
Reklama

Nagrodzona instalacja została uruchomiona w maju tego roku. Nagrodę przyznała jej organizacja RenewableUK Cymru w ramach Walijskich Nagród Zielonej Energetyki.

Podczas ceremonii wręczano także inne nagrody. W zakresie najlepszego łańcucha dostaw i rozwoju uhonorowany został Tidal Lagoon Power, developer farmy off-shore w zatoce Swansea. Instalacja ta ma całkowitą moc równą 320 MW.

Reklama

Jeśli chodzi o działania promocyjne, to uhonorowano Marine Energy Wales, za najskuteczniejsza promocję zielonej energetyki.

– Ponad wszystko była to po prostu doskonała okazja do świętowania naszych osiągnięć, spotkania z starymi przyjaciółmi i nabyciu kilku nowych. Pozwala nam to lepiej i pełniej patrzeć w przyszłość, na wyzwania jakie z pewnością przyniesie przyszły rok – skomentował David Clubb, dyrektor RenewableUK Cymru.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.