Co warto wiedzieć o Tesla Model S?

W marcu padł rekord sprzedaży aut elektrycznych w Europie. Według danych eagleAID.com, w marcu 2017 roku w Europie Zachodniej sprzedano rekordową liczbę 15102 aut elektrycznych co stanowi 0,8% rynku. Tak doskonały wynik umożliwił też osiągnięcie kwartalnego maksimum na poziomie 32700 – jeszcze kilka lat temu taki wynik był nieosiągalny nawet w ciągu całego roku. Najlepiej sprzedającym się modelem w Europie jest Renault Zoe.

28 maja 2017 roku w Ząbkach pod Warszawą odbył się pierwszy w Polsce Zlot Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych. Redakcja portalu Świat OZE była patronem Ekozlotu. Byliśmy z kamerą na wydarzeniu. Zobacz film, w którym specjalnie dla portalu Świat OZE, o Tesli Model S opowiada Dawid Golonka, autaelektryczne.pl. Najmocniej przepraszamy za niską jakość dźwięku – podczas zlotu wystąpiły problemy z mikroportem.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Już wkrótce na portalu Świat OZE pojawi się kolejny film z Ekozlotu, tym razem głównym bohaterem będzie włoski Tazzari – w pełni elektryczny, mały, cichy i ekologiczny samochód, który idealnie sprawdza się w przestrzeni miejskiej. Produkowany we włoskim mieście Imola, łączący niezwykłe parametry z pięknym designem.

Ideą Ekozlotu jest przede wszystkim przybliżenie szerszemu gronu aut tego typu i pokazanie niezliczonej ilości ich zalet. Podczas Zlotu pokazano samochody rożnych marek, ale nie marka ma tu znaczenie, a myśl technologiczna i idea łącząca nas we wspólnym celu: propagowaniu ekologicznych zmian w codziennym życiu, do których przyczyniają się m.in. zmiany w motoryzacji.