fotowoltaika w australii

Więcej nowych instalacji fotowoltaicznych w Europie w 2017 roku

Według danych Europejskiego Stowarzyszenia Energetyki Słonecznej SolarPower Europe w 2017 roku kraje Europy zainstalowały łącznie 8,61 GW nowych mocy w samym sektorze energetyki słonecznej. Jest to 28% wzrost infrastruktury solarnej w porównaniu do 6,72 GW w 2016 roku.

Stowarzyszenie sektora energii słonecznej zauważa, że państwa członkowskie Unii Europejskiej zainstalowały 6,03 GW mocy w 2017 roku, co daje 6% wzrost.

„Energia słoneczna w Europie rośnie, to dobra wiadomość dla transformacji energetycznej. Obecnie potrzebujemy odpowiednich polityk, aby upewnić się, że UE może w pełni skorzystać z czystej energii. Gdyby usunięto narzędzia handlowe z importowanych paneli słonecznych, to zgodnie z analizą Dyrekcji Generalnej KE  ds. Sprawiedliwości i Konsumentów (DG JUST) wzrost konsumpcji energii słonecznej w UE wzrósł był do 20-30%. Podobnie, jeśli UE przyjmie cel w wysokości 35% energii odnawialnej zamiast obecnych 27%, to można stworzyć ponad 120 tysięcy miejsc pracy związanych z energią słoneczną”, wyjaśnia James Watson, przedstawiciel SolarPower Europe.

Wiodącym krajem w Europie jest Turcja, która przyłączyła do sieci 1,79 GW mocy w 2017 roku, co odpowiada 213% wzrostowi. Kolejnym państwem są Niemcy, które zainstalowały 1,7 GW nowych mocy solarnych (wzrost na poziomie 23%). W 2017 roku oba te kraje łącznie wygenerowały 41% mocy słonecznych w Europie. W tym samym roku Wielka Brytania utraciła wiodącą pozycję, ponieważ poziom nowo instalowanej infrastruktury spadł o 54%.

Źródło: SolarPower Europe

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Codzienny raport smogowy -10.11.

Dziś zaczynamy kolejny długi weekend, ale czy to dobry czas na rodzinne spacery? Dziś mapa znów zaświeciła się na czerwono, smog nie odpuszcza. Najgorzej jest na południu Polski, są miejsca gdzie poziom dopuszczalnego stężenie pyłów jest przekroczony nawet o 900%!!! Sprawdźcie czy warto dziś wychodzić z domu. Przypominamy, że smog stanowi poważne i jak najbardziej realne zagrożenie dla zdrowia, uważajcie na siebie.

Codzienny raport smogowy – 11.11.

Dziś świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody tego święta organizowane są prawie we wszystkich polskich miastach. Marsze, koncerty, biegi, akcje sadzenia drzew czy gry miejskie – większość atrakcji będzie odbywać się na “świeżym” powietrzu. Niestety smog nawet dziś nie odpuszcza, załóżcie więc maseczki, astmatycy, dzieci i osoby starsze powinni ograniczyć czas przebywania oraz unikać wysiłku fizycznego na otwartym powietrzu. Świętujcie zdrowo i z rozwagą!