Wielka Brytania wzmacnia zielony sen całego świata

Jak donosi RenewableUK – Brytyjskie firmy sektora energii wiatrznej, fal i pływów morskich eksportują duże ilości towarów i usług na cały świat. Raport zatytułowany „Naród Eksportu: Rok eksportu brytyjskiego przemysłu wiatrowego, morskiego i pływowego” opisuje analizę eksportu 36 firm z Wielkiej Brytanii, które podpisały w zeszłym roku ponad 500 kontraktów z firmami w 43 krajach.

Kontrakty warte były od 50 tysięcy do 30 milionów funtów. Pośród nich znajduje się m.in. Gaia Wind z Glasgow, które eksportuje niewielkie lądowe wiatraki do np. Tonga czy JDR Cables, które produkuje podmorskie kable w Hartlepool i eksportuje je do niemieckich farm wiatrowych offshore.

Brytyjskie przedsiębiorstwa eksportują nie tylko swoje produkty, ale także wiedzę. Firmy z Bristolu, Newcastle, Colchester czy Winchester świadczą usługi konsultingowe zagranicznym podmiotom w zakresie rozwoju farm wiatrowych i innych projektów OZE w krajach takich jak USA, Chiy, Indie, Japonia, Indonezja, Tajwan czy Mauritius.

Dyrektor Renewable UK, Emma Pinchbeck, komentuje: Musimy działać sprawnie, aby zachować konkurencyjny charakter naszej gospodarki w zakresie OZE i skutecznie kapitalizować ciężką pracę firm z sektora energii odnawialnych.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Rockfire kąpie się w walijskim słońcu

Następny artykuł

K2 będzie przewodzić analizom podczas przejęcia brytyjskiego Green Investment Bank

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,