Wieże PG&E bez toksycznej farby

wieza przesyłowa

PG&E (Pacific Gas and Electric Company) ogłosiło w marcu tego roku, że pozbędzie się ołowiowych farb ze swoich wież przesyłowych. Sześć tysięcy z czterdziestu sześciu tysięcy wież należących do tego koncernu wciąż jest pokrytych toksyczną, ołowiową farbą pochodzącą z początków XX wieku. Właśnie rozpoczął się proces jej usuwania.

Pozbycie się starej farby z jednej wieży i pokrycie jej nową może trwać nawet kilka dni. PG&E postanowiło, że najpierw będą usuwane farby z tych wież, które są zlokalizowane najbliżej zabudowań. Cały ten proces może potrwać nawet pięć lat, chociaż według najbardziej optymistycznych prognoz może się on zakończyć się już po trzydziestu sześciu miesiącach.

Co ciekawe, do niedawna Pacific Gas and Electric Company wciąż pokrywała swoje wieże przesyłowe farbą ołowiową. Jeszcze w 2015 roku odnotowywano takie przypadki, choć sam koncern twierdził, że nie była świadomy stosowania nieekologicznych, a zarazem toksycznych, farb. Od 1978 roku w Stanach Zjednoczonych zakazane jest wykorzystywanie farb ołowiowych w budynkach mieszkalnych. Według lekarzy oraz naukowców spożycie takiego barwnika przez dziecko może spowodować u niego uszkodzenie mózgu prowadzące do upośledzenia.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Fiński odzysk ciepła odpadowego zasila 1500 domów!

Następny artykuł

Apple buduje serwerownię zasilaną w pełni z OZE w stanie Iowa

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,