Wrocław: nabór wniosków o dotacje na OZE i wymianę pieców

We Wrocławiu ruszył nabór wniosków o dotację na wymianę ogrzewania węglowego na ekologiczne. Wszystko w celu zmniejszenia emisji zanieczyszczeń i ochrony powietrza. Wnioski można składać do Wydziału Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

Dotacje udzielane będą na działań z zakresu ochrony środowiska, które trwale zlikwidują systemy ogrzewania wykorzystujące paliwo węglowe w budynkach mieszkalnych. Fundusze swoim zakresem obejmą wymianę na: instalacje OZE, ogrzewanie gazowe i elektryczne oraz podłączenie lokali do miejskiej sieci ciepłowniczej. Dodatkowo sięgnąć będzie można po środki na termomodernizację budynków. Co najważniejsze planowane rozwiązania muszą całkowicie wyeliminować możliwość palenia węglem w danym obiekcie.

Wrocław w 2018 roku na ten cel chce przeznaczyć 5 mln złotych w dwóch turach (KAWKA I, KAWKA II). Starać się mogą o nie osoby fizyczne, które są właścicielami lub mają inny tytuł prawny w stosunku do nieruchomości i lokali mieszkalnych w obrębie granic miasta.

Wnioski należy składać w sekretariacie Wydziału Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego Wrocławia lub przesyłać na adres: Wydział Środowiska i Rolnictwa, Urząd Miejski Wrocławia, ul. Wojciecha Bogusławskiego 8,10, 50-031 Wrocław.

Wydział Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego Wrocławia udzieli również informacji na temat szczegółów i zasad przydzielania dotacji. Ogłoszenia dodatkowe dostępne są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Wrocławia: http://bip.um.wroc.pl/artykul/376/30951/kawka-2018

    1 komentarz

    1. Dopóki nie będzie jasnych norm i uregulowań to smog będzie wracał co zimę jak bumerang. Sam jestem zwolennikiem biomasy – pelletu – jego ceny na przestrzeni kilku ostatnich lat spadły, czego nie można powiedzieć o innych paliwach. Dofinansowania są potrzebne. Oby tylko pozostawiono potencjalnym beneficjentom programu szansę wyboru takiego źródła ogrzewania, które będzie na ich kieszeń. Bo niestety często się zdarza tak, że są narzucone „preferowane i pożądane” przez miasto sposoby ogrzewania budynków, np. ciepło systemowe czy ogrzewanie gazowe lub olejowe. Więc co z tego, że dofinansowanie będzie, jak potem okaże się, że przeciętnego Polaka nie będzie stać na opłaty czy opał do takiego dofinansowanego pieca.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Darmowa komunikacja w Poznaniu dla dzieci i młodzieży?

Następny artykuł

Pięć trendów w energetyce odnawialnej. Zwróć na nie uwagę w 2018 roku!

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , ,
%d bloggers like this: