Kraków dofinansuje zbieranie deszczówki

Zainicjowany we Wrocławiu program „Złap deszcz”, stanowiący zachętę do zbierania wody deszczowej, sprowokował do działania samorządy innych polskich miast. Na pierwszy ogień poszła Warszawa, gdzie program dofinansowania do przechwytywania i składowania wody deszczowej ruszy prawdopodobnie od października tego roku. Na razie prowadzone są konsultacje w związku z projektem takiej uchwały.

Wrocławska spółdzielnia mieszkaniowa postawiła na własną… miejską łąkę

Zarząd spółdzielni zaznaczył, że łąki kwietne mają na celu zapewnienie miastu bioróżnorodności i poprawy retencji wody oraz obniżenie temperatury. Poza kwestiami ekologicznymi, pojawiają się też korzyści ekonomiczne, które wynikają z rzadszego wykorzystania kosiarek, które zmniejszy spalanie paliwa i zużycie prądu.

Wrocław planuje tworzyć „osiedla kompletne”

W styczniu 2019 roku prezydent miasta Wrocławia Jacek Sutryk zainicjował spotkanie z przedstawicielami firm deweloperskich, na którym omawiał możliwości budowy na terenie miasta tzw. „osiedli kompletnych”. Na początku maja Biuro Rozwoju Wrocławia rozpoczęło przeprowadzanie konsultacji społecznych w tej kwestii i uruchomiło program rozwojowy pod analogiczną nazwą.

Wrocław: Elektrownia słoneczna na dachach bloków bije rekordy

Ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery aż o 557 ton udało się uzyskać już po pierwszym roku działania Wrocławskiej Elektrowni Słonecznej. W tym czasie udało się też wyprodukować o prawie 10% więcej energii elektrycznej, niż zakładały to prognozy, a wszystko to z pomocą instalacji fotowoltaicznych zainstalowanych na 35 dachach.

GoScooter – wrocławski skuter elektryczny na minuty

Coraz więcej polskich miast poszerza swoją ofertę skierowaną do miłośników pojazdów elektrycznych. Jedną z nich jest usługa GoScooter, oferująca wypożyczanie miejskich skuterów na minuty. O szczegółach związanych z korzystaniem z wypożyczania elektrycznych jednośladów opowiedzieli Jakub Walkusz oraz Paweł Grochowski z GoScooter.