Wsparcie dla produkcji peletu energetycznego ze śmieci

System produkcji peletu energetycznego ze śmieci z Nowej Szkocji otrzymuje 2,6 miliona dofinansowania na budowę demonstracyjnej fabryki.

Sustainable Development Technology Canada (SDTC) poinformowało, że zamierza zainwestować kwotę 2,6 miliona dolarów kanadyjskich w konstrukcję przetwórni śmieci na pelet energetyczny. Fabryka taka miałaby znaleźć się w Halifax w Nowej Szkocji. Do budowy instalacji została wybrana firma Sustane Technologies.

Fotowoltaika od Columbus Energy

SDTC jest kanadyjską agencją rządową, zajmującą się inwestycjami w systemy odnawialnej energii i ekologicznej technologii.

Nowatorska technologia Sustane, pozwala na konwersję śmieci na użyteczne produkty, takie jak paliwo do silników spalinowych oraz odzyskiwanie materiałów takich jak plastik itp. Pozwoli to na zmniejszenie objętości wysypisk śmieci. Firma z Nowej Szkocji może znaleźć zastosowanie dla swojego systemu na całym świecie; SDTC cieszy się bardzo, że może być partnerem tej spółki – skomentował Prezes SDTC, Leah Lawrence.

Sustane Technologies podpisało umowę z operatorem elektrowni Emera. Dzięki temu wytwarzany pelet będzie spalany w elektrowni w Brooklynie w Nowej Szkocji.

Wysypiska śmieci nie dość że generują gazy cieplarniane, to zajmują cenne tereny miejskie – powiedział Peter Vinall, dyrektor Sustane Technologies. – Nasz system pozwala na recycling do 90% materiałów zgromadzonych na wysypiskach na świecie i zamianę ich w ekologiczne biopaliwa – dodał.