Wsparcie inwestycyjne dla przetwórni śmieci Ferrybridge

Green Investment Group pożyczy 39 milionów funtów na budowę 70 MW przetwórni śmieci na energię, która powstaje w Yorkshire w Wielkiej Brytanii. Kredyt ten jest częścią większej transzy pieniędzy – 207 milionów funtów, które na inwestycję w Yorkshire wykłada konsorcjum pożyczkodawców złożone między innymi z MUFG, banku inwestycyjnego Credit Agricole, banku Investec oraz Banco de Sabadell.

Deweloperem projektu Ferrybridge Multifuel 2 jest firma Wheelabrator Technologies, która działa we współpracy z SSE w ramach spółki joint venture Multifuel Energy.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Nowa przetwórnia ma być ulokowana obok działającej od lipca 2015 przetwórni Ferrybridge Multifuel 1. Obok znajduje się także zamknięta niedawno elektrownia węglowa Ferrybridge C.

Wspominane 38 milionów funtów to pierwsza inwestycja Green Investment, po jego zakupie przez konsorcjum kierowane przez Macquarie w sierpniu tego roku.

Transakcja ta jest pierwszą pod znakiem Macquarie, ale opiera się na naszej dobrze ugruntowanej już strategii inwestycyjnej – skomentował szef grupy inwestycyjnej, Edward Northam. – Współpracowaliśmy już z Wheelabrator Technologies przy finansowaniu szeregu projektów infrastrukturalnych w Zachodnim Yorkshire, dzięki czemu od dłuższego czasu mamy wpływ na wzrost sektora przetwórni śmieci na energię elektryczną w Wielkiej Brytanii – dodał.