elektrownia wiatrowa

Wybrano nowego prezesa PSEW

Jak informuje Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej (PSEW), walne zebranie jego członków wybrało zarząd stowarzyszenia na rozpoczynającą się nową kadencję. Jako nowy prezes PSEW wybrany został Janusz Gajowiecki. Wojciech Cetnarski – dotychczasowy prezes – pozostał w zarządzie.

W skład nowego zarządu oprócz wymienionych powyżej osób – poprzedniego i obecnego prezesa – weszli także: Łukasz Zagórski, Kamila Tarnacka, Krzysztof Tyszkiewicz. Zarząd PSEW na poprzednią kadencję składał się z: Wojciecha Cetnarskiego (jako prezesa), Izabeli Kielichowskiej, Grzegorza Skarżyńskiego oraz Krzysztofa Tyszkiewicza. W nowym zarządzie pojawia się zatem szereg nowych twarzy.

Stowarzyszenie jest aktywną od 1999 roku organizacją pozarządową (wcześniej funkcjonowało jako  Towarzystwo Wspierania Elektrowni Wiatrowych VIS VENTI). Zajmuje się ono promowaniem i wspieraniem energetyki wiatrowej, w jego skład wchodzą podmioty związane z tym sektorem w Polsce: polscy i zagraniczni producenci turbin i podzespołów do wiatraków, oraz inwestorzy i deweloperzy.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Błazenki zagrożone wyginięciem

Ryba, która zdobyła światową popularność dzięki animowanemu filmowi „Gdzie jest Nemo?” w wyniku globalnego ocieplenia może wyginąć. Zmiany klimatu wpływają na zmiany w środowisku naturalnym, do których wymagający gatunek może się nie przystosować.