Wypoczynek na Fidżi w zgodzie z naturalnym środowiskiem

Nowe ośrodki wypoczynkowe coraz częściej budowane są z myślą o środowisku naturalnym.  Doskonałym tego przykładem jest Resort Six Senses znajdujący się na Fidżi, który charakteryzuje się udogodnieniami godnymi pięciogwiazdkowych hoteli i jednocześnie jest ekologiczny.

Ośrodek składający się z 24 budynków na wyspie Malolo, stworzony przez biuro projektowe Auckland Space Studio, jest w całości zasilany energią słoneczną. Dodatkowo w jego skład wchodzą 2 restauracje, salon, biblioteka oraz spa. Obok powstają kolejne apartamenty.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Wyjątkowość Resort Six Senses polega również na tym, że współczesność została umiejętnie połączona z elementami tradycyjnej kultury wysp Fidżi.

Wspomniana instalacja fotowoltaiczna to nie wszystko, czym ośrodek może się poszczycić. Innym z elementów, który bezpośrednio wpływa na jakość pobytu w ośrodku, to urządzenia filtrujące wodę i umożliwiające butelkowanie jej na miejscu w szklane opakowania. Butelki plastikowe są na wyspach bardzo niemile widziane. To właśnie z tego powodu podczas lokalnych zakupów każdy nabywający wodę i napoje jest napominany o konieczności zwrotu szklanych w celu ponownego ich wykorzystania.

Innym z elementów zrównoważonej turystyki jest pozyskiwanie kompostu, co odbywa się w specjalnym ośrodku wykorzystującym odpadki żywnościowe do nawożenia roślin. „Staramy się zminimalizować marnotrawstwo poprzez tworzenie wielu własnych produktów z wykorzystaniem lokalnych produktów, owoców i kwiatów. Tworzymy minimalną ilość odpadów”, powiedziała Karen Morris, dyrektor sprzedaży i marketingu Six Senses Fiji.

Spędzenie doby hotelowej w tak luksusowym otoczeniu kosztuje 3300 zł.

Źródło: Inhabitat