Zagrają w zielone

Jedna z najbardziej znanych lifestylowych marek dla graczy ogłosiła wczoraj swój 10-letni plan związany z ochroną środowiska. Program #GoGreenWithRazer ma pomóc chronić przyrodę i środowisko, zapewniając czystszy i  bardziej zielony świat dla przyszłych pokoleń.

W zgodzie z naturą

Nowe cele obejmują oparcie produkcji (do 2025 roku) w 100% na energii odnawialnej,  wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu lub nadających się do dalszego przetworzenia (do 2030 roku) oraz osiągnięcie neutralności pod  względem emisji dwutlenku węgla (do 2030 roku). W ramach tego programu firma będzie również zachęcać całą społeczność fanów do zmieniania świata.  Deklaruje, że już stara się przestrzegać najlepszych standardów i praktyk branżowych oraz będzie się poddawać ocenie uznanych organizacji certyfikujących. Razer dba również o odpowiedzialną utylizację e-odpadów, zgodnie z lokalnymi i międzynarodowymi przepisami dotyczącymi ochrony środowiska,  bezpieczeństwa i zdrowia. 

Ratunek dla drzew

Razer przyjmie #GoGreenWithRazer jako swoją społeczną odpowiedzialność biznesu, aby wzmocnić i zachęcić społeczność do wspierania globalnego ruchu ekologicznego. Na czele  kampanii stanie Sneki Snek, niezwykle popularna maskotka Razera, symbolizująca zrównoważony rozwój. Wskutek olbrzymiego sukcesu, jakim okazała się być współpraca Razera z Conservation  International, firma wyznaczyła niedawno nowy cel. Jest nim uratowanie miliona drzew w kilkudziesięciu lasach na całym świecie, między innymi w Kostaryce, Ekwadorze, Surinamie,  Brazylii, na Madagaskarze i w Indonezji. Firma zamierza także inwestować w startupy związane z ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem. Razer aktywuje z Ventures, korporacyjne ramię firmy Razer, aby napędzać rozwój tych startupów  i zapewnić lepszą przyszłość dla swojej społeczności. 

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Źródło: materiały prasowe