Zhongzhi Capital doinwestuję spółkę Building Energy

Globalna firma inwestycyjna Zhongzhi Capital podpisała umowę na doinwestowanie kapitałowe spółki Building Energy, działającej w sektorze energii odnawialnej.

Współpraca w początkowym okresie polegać ma na nabyciu obligacji i udziałów kapitałowych BE za łączną sumę 70 mln funtów. Umowa przewiduje również, że BE zmieni swoją siedzibę z Włoch na Wielką Brytanię, aby móc lepiej wykorzystać możliwości rynku kapitałowego Wielkiej Brytanii oraz szerokiej podaży specjalistów z branży OZE, jaką Wielka Brytania może zaoferować.

Przedstawiciel ZG Capital International, Sergio D’Angelo powiedział: Building Energy dobrze pasuje do naszej strategii inwestycyjnej, która koncentruje się na inwestowaniu w przedsiębiorstwa działające w pięciu kluczowych sektorach. Dzięki tak przyjętej strategii łatwiej będzie nam rozwijać się na chińskim rynku.

Prezes Building Energy Fabrizio Zago powiedział: Dzięki wsparciu i wiedzy z ZG Capital Investment Building Energy ma obecnie większe możliwości wykorzystania azjatyckiego boomu na energię odnawialną.

Building Energy jest firmą działającą w sektorze energii odnawialnej. Inwestowanie w rozwój kadry inżynieryjnej jest wizytówką tego przedsiębiorstwa. Firma zatrudnia 130 specjalistów pracujących na 4 kontynentach (w Europie, Afryce, Azji i obu Amerykach), a także posiada zróżnicowane portfolio usług na odcinku odnawialnych źródeł energii w tym m.in. energii słonecznej, magazynowania energii, energii wiatrowej, biomasy i elektrowni wodnych.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Dong Energy nawiązuje współpracę z Welsh Water

Następny artykuł

Enel pomaga Afryce

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , ,