Zniszczone baraki z czasów I Wojny Światowej w Essex, przerobione na przyjazny dla środowiska dom mieszkalny

W Essex, niemalże od stu lat znajdują się wojskowe baraki. Jeszcze niedawno planowano rozebranie tego budynku, jednakże dzięki ambicji dwójki ludzi Nissen Hut, zamiast zostać rozebrane, zostały przebudowane w nowoczesny, ekologiczny dom.

Budynek został zaprojektowany tak, aby umożliwić jak najbardziej zrównoważone korzystanie z zasobów środowiska naturalnego i mieć jak najmniejszy wpływ na otaczającą go przyrodę. Przerobiony barak mieści w środku, pod eleganckim blaszanym dachem, aż pięć sypialni i inne pokoje.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Barak oryginalnie służył w czasach I Wojny Światowej za schronienie dla żołnierzy, którzy stacjonowali w Essex. Potem, podczas II Wojny Światowej, pełnił rolę schronu bombowego.

Budynki tego rodzaju znajdują się w całej Wielkiej Brytanii. W większości są zrujnowane, ale ten udało się powtórnie wykorzystać i wyremontować, dzięki czemu uniknął rozbiórki.

Claire i Richard Benbrook są właścicielami farmy, na terenie której stał stary i zardzewiały budynek wojskowy. Zdecydowali się oni, żeby zamiast rozbierać starą konstrukcję wyremontować ją.

Koszary zostały wyremontowane, przykryto je estetycznym dachem blaszanym i dodano duże tarasy po obu stronach budynku. Dom ma powierzchnię około 370 metrów kwadratowych. Aby uczynić dom przyjaźniejszym dla środowiska wyposażono go m.in. w bardzo grubą warstwę izolacji cieplnej oraz pompę ciepła do ogrzewania budynku.

Dom wyposażony jest w podwójne ściany. Półokrągły profil domu biegnie przez całą jego długość. Duże okna zamontowane w dachu, podobnie jak przeszklone drzwi, zapewniają naturalne oświetlenie wnętrza i doskonały widok na otoczenie.

Wnętrze wykończone jest w bardzo minimalistyczny sposób. Białe ściany i szklane schody ograniczają dolny obszar. Znajduje się tam kuchnia, jadalnia i salon. Na piętrze znajduje się pięć sypialni w tym największa z nich, wyposażona w taras sypialnia o długości prawie siedmiu metrów.