W 2016 roku fotowoltaika rozwijała się najszybciej

fotowoltaika przydomowe instalacje

Według danych opublikowanych przez Międzynarodową Agencję Energetyczną (IEA), w poprzednim roku fotowoltaika osiągnęła najlepsze wskaźniki rozwoju, zwiększając swoją moc o 50% względem roku poprzedniego. Pod koniec 2016 roku łączna moc instalacji fotowoltaicznych na całym świecie wyniosła 74 GW, do czego w dużej mierze przyczyniły się kraje azjatyckie.

IEA wśród czynników przyczyniających się do tak szybkiego wzrostu wymieniła rosnący trend porzucania paliw kopalnych, przy jednocześnie coraz niższych cenach zielonej energii. Duże zasługi w rozwoju fotowoltaiki mają również kraje azjatyckie, a przede wszystkim Chiny, które biją rekordy zainstalowanej mocy dzięki wykorzystywaniu modułów solarnych.

Wedle Międzynarodowej Agencji Energetycznej to właśnie Chiny – przy współudziale Indii oraz USA – do 2022 roku staną się państwami pełniącymi rolę liderów w rozwoju i wykorzystywaniu odnawialnych źródeł energii. W przedstawionym raporcie odniesiono się również do Donalda Trumpa, którego działania oceniono jako spowalniające rozwój zielonej energii w Stanach Zjednoczonych, w związku z jego polityką niesprzyjającą wprowadzaniu i korzystaniu z OZE.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Statoil zainwestuje w budowę farmy PV w Brazylii

Następny artykuł

PKP Energetyka wyda pieniądze na nowe inwestycje

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,