Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

21,75% sprawności ogniwa?

21,75% sprawności ogniwa?

Hevel Solar, rosyjski producent elementów fotowoltaicznych informuje, że ma zamiar uruchomić linię produkcyjną ogniw o wysokiej sprawności, zbliżonych parametrami do produkowanych przez uznane na globalnym rynku firmy z sektora fotowoltaiki.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Rosyjska firma jest przekonana, że na nowych liniach produkcyjnych przygotowanych do uruchomienia, będą powstawały ogniwa o sprawności 21,75%. Tak wyśrubowane parametry mają być efektem programu badawczego, jaki jest realizowany w Petersburgu oraz wyposażenia linii produkcyjnych, które zostało dostarczone przez firmy szwajcarskie i niemieckie.

Z produkcji modułów fotowoltaicznych ma korzystać rodzimy rynek rosyjski, choć ambicje Hevel Solar sięgają zdecydowanie dalej. W tle słychać o zamiarach wejścia na rynek indyjski.


Hevel Solar zapowiada do 2020 r. zwiększenie potencjału farm solarnych do poziomu 500 MW. W regionie Saratowa rozpoczęto niedawno budowę farmy fotowoltaicznej o mocy 15 MW. Kolejne mają zostać uruchomione w latach 2017-18 o łącznej mocy 45 MW.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.