21,75% sprawności ogniwa?

Hevel Solar, rosyjski producent elementów fotowoltaicznych informuje, że ma zamiar uruchomić linię produkcyjną ogniw o wysokiej sprawności, zbliżonych parametrami do produkowanych przez uznane na globalnym rynku firmy z sektora fotowoltaiki.

Rosyjska firma jest przekonana, że na nowych liniach produkcyjnych przygotowanych do uruchomienia, będą powstawały ogniwa o sprawności 21,75%. Tak wyśrubowane parametry mają być efektem programu badawczego, jaki jest realizowany w Petersburgu oraz wyposażenia linii produkcyjnych, które zostało dostarczone przez firmy szwajcarskie i niemieckie.

Z produkcji modułów fotowoltaicznych ma korzystać rodzimy rynek rosyjski, choć ambicje Hevel Solar sięgają zdecydowanie dalej. W tle słychać o zamiarach wejścia na rynek indyjski.


Hevel Solar zapowiada do 2020 r. zwiększenie potencjału farm solarnych do poziomu 500 MW. W regionie Saratowa rozpoczęto niedawno budowę farmy fotowoltaicznej o mocy 15 MW. Kolejne mają zostać uruchomione w latach 2017-18 o łącznej mocy 45 MW.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Gwiazdor serialu „Beverly Hills, 90210” został pochowany w biodegradowalnym garniturze wykonanym z grzybów

Luke Perry, aktor najbardziej znany z roli Dylana McKaya w serialu „Beverly Hills, 90210”, zmarł w marcu tego roku na skutek udaru. Sophie Perry, córka aktora, podzieliła się za pomocą mediów społecznościowych ostatnią wolą swojego ojca: był nią ekologiczny pochówek w biodegradowalnym garniturze wykonanym z grzybów.