Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

3 artystyczne ścienne turbiny wiatrowe, które mogą zasilić Twój dom

3 artystyczne ścienne turbiny wiatrowe, które mogą zasilić Twój dom

Zaprojektowana tak, aby była równie estetyczna, co funkcjonalna. Ta „ściana kinetyczna” składa się z szeregu obrotowych ostrzy, które obracają się dzięki sile wiatru i napędzają nieduży generator wytwarzający energię elektryczną. Zobacz artystyczne ścienne turbine wiatrowe, które zrobią na Tobie wrażenie.

B1
Reklama

Artystyczne ścienne turbiny wiatrowe

Energia wiatrowa zyskuje na popularności, także w Polsce. Małe turbiny wiatrowe przyjmują się jednak stosunkowo wolno, częściowo ze względu na hałas i zagrożenie dla otoczenia.

A jeśli w turbinach wiatrowych zastosujemy zupełnie nowe kształty i zamienimy je w ścienne generatory energii elektrycznej? Otrzymamy wtedy niepowtarzalny efekt, który zobaczysz na filmie:

Reklama

Sztuka, która może zasilić Twój dom

Energia elektryczna pochodząca ze ściennych generatorów może być wykorzystywana w domu lub firmie. Nadwyżki natomiast przechowywane w baterii naściennej, albo oddawane z powrotem do sieci krajowej, tak aby zapewnić właścicielowi dodatkowy dochód.

Łopatki turbiny mogą mieć różne kształty. Ściana ma 2,4 m wysokości i 7,6 m szerokości. Zdaniem projektanta, jedna ściana złożona z turbin wiatrowych może w odpowiednich warunkach wytwarzać ponad 10 000 kilowatogodzin rocznie. To ilość energii wystarczająca do zasilenia przeciętnego domu.


Joe Doucet – projektant, przedsiębiorca i wynalazca tego rozwiązania – ciągle rozwija swój projekt. Nowe kolory i kształty widoczne są na kolejnym filmie jego autorstwa:

Ostatni opublikowany film pokazuje w działaniu najnowszą, białą odsłonę turbiny:

Z pewnością warto śledzić rozwój wizji tego artysty. Chcesz zobaczyć więcej ekologicznej sztuki? Zobacz artykuł:

źródło: joedoucet.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.