Chińska spółka chce wybudować elektrownię biomasową o mocy 30 MW w Zachodniej Afryce

Prace przygotowawcze w ramach budowy elektrowni biomasowej w Mansoa w środkowej Gwinei-Bissau (Afryka) rozpoczną się w marcu tego roku, jak podaje chińska firma Lan Sa Trading Co Ltd, która jest głównym inwestorem projektu. Prace mają się rozpocząć od przybycia na miejsce chińskich inżynierów.

Inwestycja ulokowana ma być w mieście Mansoa. Elektrownia o mocy 30 MW dostarczać ma prąd elektryczny dla dwóch pobliskich miast – Mansoa i Bissau. W elektrowni spalana będzie głównie biomasa pochodzenia rolniczego, taka jak np. łupiny ryżu itp.

Umowa w ramach której zbudowana zostanie elektrownia, podpisana została pomiędzy władzami Gwinei-Bissau a spółką Lan Sa Trading Co Ltd, reprezentowaną przez prezesa Xuguanga Li w październiku zeszłego roku.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

W Osieku powstanie farma fotowoltaiczna na potrzeby Grupy Azoty Siarkopol. Kilkanaście tysięcy paneli wyprodukuje rocznie niemal 5 GWh energii

Grupa Azoty Siarkopol wybuduje w Osieku (woj. świętokrzyskie) gigantyczną farmę fotowoltaiczną na własne potrzeby. To pierwsza w Polsce inwestycja firmy we własną elektrownię. Farma powstanie na niezagospodarowanych terenach powstałych po wydobyciu siarki.