Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

3M deklaruje mniejsze zużycie plastików

3M deklaruje mniejsze zużycie plastików

Amerykański gigant, firma 3M, zobowiązał się do redukcji zużycia plastiku z ropy naftowej. Do 2025 roku chce zmniejszyć poziom wykorzystania tworzyw sztucznych opartych na źródłach kopalnych.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Plastik, ale z recyklingu

W rezultacie nowego zobowiązania, 3M wprowadzi do swojego portfolio nowe produkty pochodzące z recyklingu lub oparte o tworzywa sztuczne pochodzenia biologicznego. Jednym z przykładów jest gąbka Scotch-Brite wykonana w 75 proc. z plastiku pochodzącego z recyklingu i dystrybuowana w opakowaniach wykonanych w 100 proc. z surowców wtórnych i nadających się do ponownego przetworzenia.

Inwestycje w innowacje w zakresie produkcji, w tym procesów pakowania, są dla nas niezwykle istotne. Globalnie, ilość wytwarzanego plastiku jest jednym z większych wyzwań współczesnego świata. Dlatego chcemy zużywać mniej tworzyw sztucznych i wykorzystywać plastik pochodzący z recyklingu. W ostatnim czasie w Polsce osiągnęliśmy zero landfill (brak składowanych odpadów) i przeszliśmy na energię z OZE we wszystkich biurach i zakładach w kraju. Cieszę się, że firma zdecydowała się na realizację kolejnego ambitnego celu środowiskowegomówi Anthony Crawford, dyrektor operacji produkcyjnych w regionie Europy Wschodniej.

Globalne wyzwanie

Produkcja syntetyków na bazie paliw kopalnych generuje wysoką emisję gazów cieplarnianych. To szkodzi klimatowi. Ostatnie badania przeprowadzone przez Centrum Międzynarodowego Prawa Ochrony Środowiska (CIEL) wykazały, że do 2050 roku poziom emisji gazów cieplarnianych pochodzących z produkcji tworzyw sztucznych zrówna się z poziomem CO2 emitowanego przez 615 elektrowni węglowych. To 2,75 mld ton dwutlenku węgla uwolnionego do atmosfery. Zmniejszając zużycie plastiku, 3M chce przeciwdziałać zmianom klimatu. W Polsce 3M na początku 2021 r. przeszła na 100-procentowy odbiór energii z OZE.

Pogłębianie dotychczasowych praktyk

3M kontynuuje współpracę ze swoimi badaczami, inżynierami i naukowcami, jak również z dostawcami, klientami, organizacjami pozarządowymi i liderami społeczności w celu podniesienia poziomu cyrkularności swoich produktów i półproduktów. Od 2019 roku każdy nowy produkt wprowadzany na rynek przez firmę spełnia zobowiązanie dotyczące zrównoważonego rozwoju tzw. „Sustainability value commitment”, np. nadaje się do recyklingu lub opiera na materiałach pochodzących z recyklingu.

Źródło: 3M

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.