Wiadomości OZE Ograniczenia jednak do końca sierpnia? 12 sierpnia 2015 Wiadomości OZE Ograniczenia jednak do końca sierpnia? 12 sierpnia 2015 Przeczytaj także Polska Bakterie w miejskich tężniach. Kraków chce wprowadzenia norm sanitarnych Miejskie tężnie zaczęły powstawać, by pełnić rolę „mini-uzdrowisk” dostępnych dla mieszkańców miast. W ostatnim czasie stały się bardzo popularne, dzięki wskazywanym prozdrowotnym właściwościom. Dzięki inicjatywom samorządów oraz często w wyniku głosowań na projekty Budżetu Obywatelskiego następne obiekty tego typu zaczęły pojawiać się w kolejnych miejscach w Polsce. Jednak te drewniane konstrukcje z gałązek tarniny mogą kryć niewidoczne zagrożenie. Badania mikrobiologiczne dowodzą, że często przy niewłaściwym utrzymaniu miejskie tężnie mogą stać się środowiskiem sprzyjającym rozwojowi bakterii i grzybów. Problemem ma być brak odpowiednich regulacji prawnych, co sprawia, że nie są zapewnione odpowiednie warunki sanitarne. Polska Giełda bije rekordy, a firmy zwalniają tysiące pracowników. Narasta cichy kryzys polskiej gospodarki Początek roku pokazał wyraźny kontrast w polskiej gospodarce – rekordy na warszawskiej giełdzie zbiegły się z falą zwolnień i pogarszającą się sytuacją na rynku pracy. Rosnące koszty działalności sprawiają, że część przedsiębiorców ogranicza inwestycje lub całkowicie wycofuje się z mniej rentownych segmentów rynku. Efektem są tysiące zwolnień i najsłabsza sytuacja na rynku pracy od ponad czterech lat. W tle tego kryzysu sektor energetyczny przechodzi gwałtowną transformację, od której zależą koszty prowadzenia biznesu w kraju nad Wisłą. Rada Ministrów zdecydowała wczoraj o kontynuowaniu ograniczeń w dostawie prądu dla energochłonnych odbiorców do końca sierpnia. Spowoduje to straty wśród firm i zakładów, które będą musiały wstrzymać lub ograniczyć produkcję. Dziś OSP ogłosił kolejne ograniczenia. Reklama Rozporządzenie w sprawie wprowadzenia ograniczeń w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej przygotowane przez Ministerstwo Gospodarki zostało wczoraj przyjęte przez rząd. Wśród podmiotów, które dotkną ograniczenia w dostawach energii, wymienia się huty, stalownie oraz energochłonne zakłady przemysłowe. Ograniczenia nie obejmują odbiorców indywidualnych oraz np. szpitali, lotnisk czy obiektów wojskowych. Zgodnie z relacją Ministerstwa Gospodarki – W ramach zarządzania systemem elektroenergetycznym Operator Sieci Przesyłowych może wprowadzić ograniczenia w poborze energii dla odbiorców na okres nie dłuższy niż 72 godziny. Ze względu na prognozowane warunki atmosferyczne taki czas może okazać się niewystarczający dla zapewnienie właściwego funkcjonowania Krajowego Systemu Elektroenergetycznego. Przyjęte przez Rząd na wniosek Ministra Gospodarki rozporządzenie wprowadza ograniczenia na okres od 11 sierpnia do 31 sierpnia 2015 r. Rozporządzenie w sprawie wprowadzenia ograniczeń w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej. Operator systemu przesyłowego elektroenergetycznego Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. dziś o godzinie 7:55 ogłosił kolejny komunikat dotyczący wprowadzenia stopni zasilania. Na obszarze całego kraju, między godziną 10.00 a 17.00 ma obowiązywać jeszcze 16 stopień zasilania. Od godziny 17.00 natomiast, do 22.00 dzisiejszego dnia ma to być stopień 11. Począwszy od godziny 22.00 do 10.00 w dniu jutrzejszym przewidywany jest stopień zasilania 11. Wczorajszy wieczorny komunikat OSP zapowiadał, że przez cały dzisiejszy dzień będzie obowiązywał 11 stopień zasilania. Natomiast prezes PSE, Henryk Majchrzak, napomniał nawet o całkowitejlikwidacji ograniczeń dostaw i poboru energii, w wyniku możliwego uruchomienia bloku energetycznego PGE Elektrowni Bełchatów. Jednak blok wczoraj nie ruszył. Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.