Wiadomości OZE Międzynarodowy Kongres Biogospodarki w Łodzi już 7 października 03 października 2019 Wiadomości OZE Międzynarodowy Kongres Biogospodarki w Łodzi już 7 października 03 października 2019 Przeczytaj także Polska Bakterie w miejskich tężniach. Kraków chce wprowadzenia norm sanitarnych Miejskie tężnie zaczęły powstawać, by pełnić rolę „mini-uzdrowisk” dostępnych dla mieszkańców miast. W ostatnim czasie stały się bardzo popularne, dzięki wskazywanym prozdrowotnym właściwościom. Dzięki inicjatywom samorządów oraz często w wyniku głosowań na projekty Budżetu Obywatelskiego następne obiekty tego typu zaczęły pojawiać się w kolejnych miejscach w Polsce. Jednak te drewniane konstrukcje z gałązek tarniny mogą kryć niewidoczne zagrożenie. Badania mikrobiologiczne dowodzą, że często przy niewłaściwym utrzymaniu miejskie tężnie mogą stać się środowiskiem sprzyjającym rozwojowi bakterii i grzybów. Problemem ma być brak odpowiednich regulacji prawnych, co sprawia, że nie są zapewnione odpowiednie warunki sanitarne. Polska Giełda bije rekordy, a firmy zwalniają tysiące pracowników. Narasta cichy kryzys polskiej gospodarki Początek roku pokazał wyraźny kontrast w polskiej gospodarce – rekordy na warszawskiej giełdzie zbiegły się z falą zwolnień i pogarszającą się sytuacją na rynku pracy. Rosnące koszty działalności sprawiają, że część przedsiębiorców ogranicza inwestycje lub całkowicie wycofuje się z mniej rentownych segmentów rynku. Efektem są tysiące zwolnień i najsłabsza sytuacja na rynku pracy od ponad czterech lat. W tle tego kryzysu sektor energetyczny przechodzi gwałtowną transformację, od której zależą koszty prowadzenia biznesu w kraju nad Wisłą. 7 października w Łodzi odbędzie się Międzynarodowy Kongres Biogospodarki. Jest to największe wydarzenie w Polsce, które integruje polskie i europejskie firmy oraz instytucje z różnych sektorów wokół idei rozwoju biogospodarki oraz biospołeczności. Reklama Najważniejszym przesłaniem Kongresu jest promowanie biogospodarki jako branży o ogromnym potencjale oddziaływania na rozwój gospodarczy i społeczny regionów. Wydarzenie zrzesza wszystkich tych, którzy są zainteresowani wymianą wiedzy i praktycznymi rozwiązaniami w zakresie, m.in. biotechnologii przemysłowej, gospodarki cyrkularnej, budowy zielonych domów, czy zeroenergetycznych biospołeczności. Organizatorem wydarzenia jest Województwo Łódzkie, które chce wesprzeć rozwój lokalnych biospołeczności: wsi, miasteczek, małych i dużych gmin. Celem Kongresu jest także propagowanie zrównoważonego rozwoju oraz inicjowanie lokalnych łańcuchów biznesowych, co przyczyni się do tworzenia nowych miejsc pracy w biogospodarce. W programie Kongresu zaplanowano liczne sesje odbywające się równolegle w ośmiu salach, podczas których poruszona zostanie tematyka zmiany klimatu i sytuacji w regionie łódzkim (sesje będą dotyczyć bioróżnorodności obszarów wiejskich, biogospodarki odpadami, bioinnowacji dla MŚP czy własności intelektualnej w biogospodarce). Zostanie także rozstrzygnięty konkurs na Najlepsze EKOSOŁECTWO Województwa Łódzkiego. Kongres odbędzie się już 7 października w Hotelu Vienna House Andel’s w Łodzi. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wszystkie informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie www.bioeconomy.lodzkie.pl. Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.