Międzynarodowy Kongres Biogospodarki w Łodzi już 7 października

Międzynarodowy Kongres Biogospodarki w Łodzi już 7 października

7 października w Łodzi odbędzie się Międzynarodowy Kongres Biogospodarki.  Jest to największe wydarzenie w Polsce, które integruje polskie i europejskie firmy oraz instytucje z różnych sektorów wokół idei rozwoju biogospodarki oraz biospołeczności.

Najważniejszym przesłaniem Kongresu jest promowanie biogospodarki jako branży o ogromnym potencjale oddziaływania na rozwój gospodarczy i społeczny regionów. Wydarzenie zrzesza wszystkich tych, którzy są zainteresowani wymianą wiedzy i praktycznymi rozwiązaniami w zakresie, m.in. biotechnologii przemysłowej, gospodarki cyrkularnej, budowy zielonych domów, czy zeroenergetycznych biospołeczności.

Organizatorem wydarzenia jest Województwo Łódzkie, które chce wesprzeć rozwój lokalnych biospołeczności: wsi, miasteczek, małych i dużych gmin. Celem Kongresu jest także propagowanie zrównoważonego rozwoju oraz inicjowanie lokalnych łańcuchów biznesowych, co przyczyni się do tworzenia nowych miejsc pracy w biogospodarce.

W programie Kongresu zaplanowano liczne sesje odbywające się równolegle w ośmiu salach, podczas których poruszona zostanie tematyka zmiany klimatu i sytuacji w regionie łódzkim (sesje będą dotyczyć bioróżnorodności obszarów wiejskich, biogospodarki odpadami, bioinnowacji dla MŚP czy własności intelektualnej w biogospodarce). Zostanie także rozstrzygnięty konkurs na Najlepsze EKOSOŁECTWO Województwa Łódzkiego.

Kongres odbędzie się już 7 października w Hotelu Vienna House Andel’s w Łodzi. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wszystkie informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie www.bioeconomy.lodzkie.pl.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.