Wiadomości OZE ORLEN zaoferuje na stacjach tankowanie wodoru 23 maja 2017 Wiadomości OZE ORLEN zaoferuje na stacjach tankowanie wodoru 23 maja 2017 Przeczytaj także Polska Bakterie w miejskich tężniach. Kraków chce wprowadzenia norm sanitarnych Miejskie tężnie zaczęły powstawać, by pełnić rolę „mini-uzdrowisk” dostępnych dla mieszkańców miast. W ostatnim czasie stały się bardzo popularne, dzięki wskazywanym prozdrowotnym właściwościom. Dzięki inicjatywom samorządów oraz często w wyniku głosowań na projekty Budżetu Obywatelskiego następne obiekty tego typu zaczęły pojawiać się w kolejnych miejscach w Polsce. Jednak te drewniane konstrukcje z gałązek tarniny mogą kryć niewidoczne zagrożenie. Badania mikrobiologiczne dowodzą, że często przy niewłaściwym utrzymaniu miejskie tężnie mogą stać się środowiskiem sprzyjającym rozwojowi bakterii i grzybów. Problemem ma być brak odpowiednich regulacji prawnych, co sprawia, że nie są zapewnione odpowiednie warunki sanitarne. Polska Giełda bije rekordy, a firmy zwalniają tysiące pracowników. Narasta cichy kryzys polskiej gospodarki Początek roku pokazał wyraźny kontrast w polskiej gospodarce – rekordy na warszawskiej giełdzie zbiegły się z falą zwolnień i pogarszającą się sytuacją na rynku pracy. Rosnące koszty działalności sprawiają, że część przedsiębiorców ogranicza inwestycje lub całkowicie wycofuje się z mniej rentownych segmentów rynku. Efektem są tysiące zwolnień i najsłabsza sytuacja na rynku pracy od ponad czterech lat. W tle tego kryzysu sektor energetyczny przechodzi gwałtowną transformację, od której zależą koszty prowadzenia biznesu w kraju nad Wisłą. Pierwszy pilotażowy punkt dla aut zasilanych wodorem w Grupie ORLEN został właśnie uruchomiony na niemieckiej stacji Koncernu działającej pod marką star, w miejscowości Mülheim. To kolejny etap realizacji strategii segmentu Detalu PKN ORLEN, uwzględniającej globalne metatrendy i zmierzającej do zapewnienia klientom jak najszerszej oferty. Partnerem projektu jest Air Liquide, światowy lider w dziedzinie paliw gazowych, technologii i usług dla przemysłu. Reklama Wejście PKN ORLEN w nowy obszar biznesowy oprócz korzyści dla klientów, ma przynieść cenne doświadczenie na przyszłość, które pomoże w rozwoju sprzedaży paliw alternatywnych na stacjach w Polsce. Z uwagi na bogate doświadczenie i rozbudowaną infrastrukturę, Spółka zdecydowała o przeprowadzeniu programu pilotażowego tankowania wodorem na rynku niemieckim. – Doskonale zdajemy sobie sprawę z dynamicznych zmian zachodzących na rynku paliw oraz w całym naszym otoczeniu. Co oczywiste niosą one ze sobą wiele wyzwań, ale również szans, które chcemy wykorzystywać. Wprowadzanie programów pilotażowych dla różnych technologii pozwala nam zdobywać niezbędne doświadczenie w obszarze infrastruktury, logistyki ale także modelu sprzedażowego czy obsługi klienta. Dzięki temu zyskujemy gotowość do szybkiego reagowania i wychodzenia naprzeciw zmieniającym się oczekiwaniom klientów – powiedział Zbigniew Leszczyński, członek zarządu ds. sprzedaży w PKN ORLEN Według ekspertów zaletą technologii wodorowej jest przede wszystkim przyjazność względem środowiska, stosunkowo duży zasięg pojazdów napędzanych wodorem – do około 500 km na jednym zbiorniku – oraz krótki czas tankowania. Jeżeli chodzi o rynek paliw alternatywnych, PKN ORLEN z powodzeniem testuje również rozwiązania z zakresu elektromobilności. W ramach współpracy z firmą Tesla na stacjach Grupy ORLEN funkcjonują punkty ładowania elektrycznego samochodów tego producenta: w Polsce na stacji ORLEN w Kostomłotach oraz w Katowicach, przy ul. Murckowskiej i w Niemczech, w miejscowościach Grimmen w Meklemburgii – Pomorze Przednie i Uckerfelde w Branderburgii. Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.