Ekologia Dzień Ziemi w Zabierzowie 26 kwietnia 2021 Ekologia Dzień Ziemi w Zabierzowie 26 kwietnia 2021 Przeczytaj także Ekologia Wojsko bez systemu kaucyjnego w projekcie MON. Poligony zwolnione ze zbiórki? System kaucyjny nieoczekiwanie stał się wyzwaniem organizacyjnym dla Wojska Polskiego. Jednostki wojskowe zostały objęte takimi samymi zasadami jak pozostali uczestnicy systemu, co oznacza konieczność organizowania zbiórki opakowań i przekazywania ich operatorom. Resort obrony zapowiada zmiany, które mają wyłączyć część zakupów realizowanych przez wojsko spod systemu kaucyjnego. Ekologia Zwrot opakowań na plaży i w parkach. System kaucyjny w miejscach turystycznych System kaucyjny w Polsce stopniowo przechodzi od modelu opartego na sklepach do rozproszonej sieci punktów zwrotu w przestrzeni publicznej. Szczególny nacisk kładziony jest obecnie na rozwój infrastruktury w miejscach turystycznych, gdzie natężenie ruchu związane z sezonem wakacyjnym znacząco zwiększa ilość odpadów. Podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi w Gminie Zabierzów (powiat krakowski) nie brakowało tych, którzy kochają naszą planetę! Odbyło się wielkie sprzątanie, zbiórka elektrośmieci, rozwiązanie konkursu plastycznego oraz spotkanie z doradcami. Reklama Hasłem tegorocznych obchodów było „Przywróć naszą Ziemię”. Organizatorzy chcieli zwrócić uwagę na odpowiedzialność ekologiczną za wspólne dobro, jakim jest ziemia i środowisko naturalne. Wydarzenie rozpoczęło się w Bolechowicach, gdzie chętni mieszkańcy gminy zaopatrzeni w rękawice i worki, wybrali się na sprzątanie okolic. Druga część Dnia Ziemi odbywała się na parkingu Samorządowego Centrum Kultury i Promocji Gminy w Zabierzowie. Przedstawiciele firmy Leroy Merlin przygotowali sadzonki roślin. Otrzymywały je osoby oddające elektrośmieci. Były też fiolki łąk kwietnych, ekologiczne torby oraz dyplomy i książki o tematyce ekologii dla najmłodszych. Stoisko wymiany elektrośmieci na kwiaty cieszyło się dużym zainteresowaniem. W wydarzeniu uczestniczyli też doradcy z firmy Columbus, dostawcy domowej fotowoltaiki. – Cieszę się, że mogliśmy się włączyć w akcję i służyć mieszkańcom poradą. Rozmawialiśmy głównie o różnych formach dotacji – uldze termomodernizacyjnej czy programie Mój Prąd. To tematy, które znamy bardzo dobrze, więc chętnie dzieliliśmy się naszą wiedzą – powiedziała nam Anna Skoczeń, młodszy trener sprzedaży w Columbus. fot. Andrzej Opyrchał Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.