Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Dzień Ziemi w Zabierzowie

Dzień Ziemi w Zabierzowie

Podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi w Gminie Zabierzów (powiat krakowski) nie brakowało tych, którzy kochają naszą planetę! Odbyło się wielkie sprzątanie, zbiórka elektrośmieci, rozwiązanie konkursu plastycznego oraz spotkanie z doradcami.

Reklama

Hasłem tegorocznych obchodów było „Przywróć naszą Ziemię”. Organizatorzy chcieli zwrócić uwagę na odpowiedzialność ekologiczną za wspólne dobro, jakim jest ziemia i środowisko naturalne.

Wydarzenie rozpoczęło się w Bolechowicach, gdzie chętni mieszkańcy gminy zaopatrzeni w rękawice i worki, wybrali się na sprzątanie okolic. Druga część Dnia Ziemi odbywała się na parkingu Samorządowego Centrum Kultury i Promocji Gminy w Zabierzowie. Przedstawiciele firmy Leroy Merlin przygotowali sadzonki roślin. Otrzymywały je osoby oddające elektrośmieci. Były też fiolki łąk kwietnych, ekologiczne torby oraz dyplomy i książki o tematyce ekologii dla najmłodszych. Stoisko wymiany elektrośmieci na kwiaty cieszyło się dużym zainteresowaniem.

W wydarzeniu uczestniczyli też doradcy z firmy Columbus, dostawcy domowej fotowoltaiki.

Cieszę się, że mogliśmy się włączyć w akcję i służyć mieszkańcom poradą. Rozmawialiśmy głównie o różnych formach dotacji – uldze termomodernizacyjnej czy programie Mój Prąd. To tematy, które znamy bardzo dobrze, więc chętnie dzieliliśmy się naszą wiedzą powiedziała nam Anna Skoczeń, młodszy trener sprzedaży w Columbus.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.