Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Panele PV w służbie… Poczty Polskiej. Farmy słonecznie powstają przy sortowniach przesyłek

Panele PV w służbie… Poczty Polskiej. Farmy słonecznie powstaną przy sortowniach przesyłek

Panele PV w służbie… Poczty Polskiej. Farmy słonecznie powstają przy sortowniach przesyłek

Poczta Polska zakończyła montaż paneli fotowoltaicznych w sortowni w Zabrzu. Kolejne instalacje PV montowane są już w Lisim Ogonie pod Bydgoszczą, Lublinie i Pruszczu Gdańskim, a do końca roku powstaną również we Wrocławiu i Komornikach.

Reklama

Na dwóch polach, zlokalizowanych przy Węźle Ekspedycyjno-Rozdzielczym w Zabrzu, zamontowano łącznie 1488 sztuk paneli monokrystalicznych o mocy jednostkowej 410 kWp, co dało łączną moc 610,08 kWp. Zainstalowane panele stworzone są z monokryształu krzemu, dzięki czemu lepiej radzą sobie w warunkach rozproszonego światła oraz słabszego nasłonecznienia. Charakteryzują się ponadto bardzo wysoką sprawnością sięgającą nawet 25%, niezawodną konstrukcją oraz trwałością i żywotnością.

Panele zostały zamontowane na gruncie. Zaletą tego rozwiązania jest łatwy dostęp do instalacji, co z kolei przekłada się na możliwość prowadzenia prac polegających na konserwacji i łatwym czyszczeniu.

Ze względu na zapotrzebowanie energii elektrycznej sortowni w godzinach porannych oraz popołudniowych, aby instalacja fotowoltaiczna była optymalnie wykorzystana, panele zostały zamontowane na gruncie pod kątem 15 stopni i są skierowane na wschód i zachód. Rozwiązanie to pozwala na maksymalną autokonsumpcję energii wytworzonej przez PV.

Obiekt będzie konsumował ok. 21% wytworzonej energii elektrycznej w stosunku rocznym. Przekłada się to na ok. 601,5 tys. kWh/rok energii zużytej na bieżąco oraz oszczędności w wysokości ponad 1,2 mln zł rocznie, a także redukcję emisji CO2 na poziomie ok. 432,5 ton rocznie.

Źródło: informacja prasowa – Poczta Polska

Fot. Poczta Polska

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.