Wiadomości OZE NFOŚiGW pomaga poszkodowanym w nawałnicy we wsi Nowa Cerkiew 25 sierpnia 2017 Wiadomości OZE NFOŚiGW pomaga poszkodowanym w nawałnicy we wsi Nowa Cerkiew 25 sierpnia 2017 Przeczytaj także Polska Bakterie w miejskich tężniach. Kraków chce wprowadzenia norm sanitarnych Miejskie tężnie zaczęły powstawać, by pełnić rolę „mini-uzdrowisk” dostępnych dla mieszkańców miast. W ostatnim czasie stały się bardzo popularne, dzięki wskazywanym prozdrowotnym właściwościom. Dzięki inicjatywom samorządów oraz często w wyniku głosowań na projekty Budżetu Obywatelskiego następne obiekty tego typu zaczęły pojawiać się w kolejnych miejscach w Polsce. Jednak te drewniane konstrukcje z gałązek tarniny mogą kryć niewidoczne zagrożenie. Badania mikrobiologiczne dowodzą, że często przy niewłaściwym utrzymaniu miejskie tężnie mogą stać się środowiskiem sprzyjającym rozwojowi bakterii i grzybów. Problemem ma być brak odpowiednich regulacji prawnych, co sprawia, że nie są zapewnione odpowiednie warunki sanitarne. Polska Giełda bije rekordy, a firmy zwalniają tysiące pracowników. Narasta cichy kryzys polskiej gospodarki Początek roku pokazał wyraźny kontrast w polskiej gospodarce – rekordy na warszawskiej giełdzie zbiegły się z falą zwolnień i pogarszającą się sytuacją na rynku pracy. Rosnące koszty działalności sprawiają, że część przedsiębiorców ogranicza inwestycje lub całkowicie wycofuje się z mniej rentownych segmentów rynku. Efektem są tysiące zwolnień i najsłabsza sytuacja na rynku pracy od ponad czterech lat. W tle tego kryzysu sektor energetyczny przechodzi gwałtowną transformację, od której zależą koszty prowadzenia biznesu w kraju nad Wisłą. Pracownicy NFOŚiGW, solidaryzując się z ofiarami nawałnic, zorganizowali zbiórkę darów dla poszkodowanych ze wsi Nowa Cerkiew (powiat Chojnice). Akcja była oddolną inicjatywą, dzięki której przekazano potrzebującym artykuły pierwszej potrzeby, m.in. środki chemiczne, spożywcze, koce, pościele i ręczniki. Reklama Połamane i powyrywane drzewa; leżące, poskręcane słupy energetyczne; domy z folią, ale bez dachów – to wszechobecny krajobraz, który jak nadzieja, na lepsze jutro towarzyszy mieszkańcom, którzy stracili dobytek całego życia we wsi Nowa Cerkiew. I to właśnie tym ludziom, pracownicy Narodowego Funduszu z własnej inicjatywy zaoferowali pomoc. Wystarczyły dwa dni zbiórki, żeby niemal od razu zapełnić całe auto, które pojechało z najpotrzebniejszymi rzeczami do Zespołu Szkół we wsi Nowa Cerkiew. Na miejscu, w sali gimnastycznej, zaadoptowanej jako punkt zbiórki darów, pracownicy Funduszu przekazali zebrane rzeczy. Skala zniszczeń oraz potrzeb, jaką zastali pracownicy NFOŚiGW we wsi Nowa Cerkiew porusza nawet najbardziej zatwardziałe serca. – Jeszcze tego samego dnia, dzięki wsparciu pracowników Funduszu, obdarowaliśmy rodzinę z dwójką dzieci, która w wyniku nawałnicy praktycznie straciła dom – napisała do Funduszu Alicja Kamińska, Dyrektor Zespołu Szkół w Nowej Cerkwi. Mając świadomość, że przekazane materiały, to jedynie kropla w morzu potrzeb, a działania oddolne są istotnym elementem zwykłej ludzkiej solidarności z poszkodowanymi, ale niewystarczającym, Zarząd Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej postanowił dodatkowo przeznaczyć znaczne środki finansowe na pomoc dla Nowej Cerkwi. Dzięki tym funduszom i w odpowiedzi na konkretne zapotrzebowanie zadeklarowane przez szkołę w Nowej Cerkwi zostaną zakupione i natychmiast przekazane m.in. piły, siekiery, kanistry oraz agregat prądotwórczy, który pozwoli przywracać ład w najbliższym otoczeniu mieszkańców. Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.