NFOŚiGW pomaga poszkodowanym w nawałnicy we wsi Nowa Cerkiew

NFOŚiGW wyróżniony nagrodą „Razem dla środowiska”

Pracownicy NFOŚiGW, solidaryzując się z ofiarami nawałnic, zorganizowali zbiórkę darów dla poszkodowanych ze wsi Nowa Cerkiew (powiat Chojnice). Akcja była oddolną inicjatywą, dzięki której przekazano potrzebującym artykuły pierwszej potrzeby, m.in. środki chemiczne, spożywcze, koce, pościele i ręczniki.

Połamane i powyrywane drzewa; leżące, poskręcane słupy energetyczne; domy z folią, ale bez dachów – to wszechobecny krajobraz, który jak nadzieja, na lepsze jutro towarzyszy mieszkańcom, którzy stracili dobytek całego życia we wsi Nowa Cerkiew. I to właśnie tym ludziom, pracownicy Narodowego Funduszu z własnej inicjatywy zaoferowali pomoc.

Wystarczyły dwa dni zbiórki, żeby niemal od razu zapełnić całe auto, które pojechało z najpotrzebniejszymi rzeczami do Zespołu Szkół we wsi Nowa Cerkiew. Na miejscu, w sali gimnastycznej, zaadoptowanej jako punkt zbiórki darów, pracownicy Funduszu przekazali zebrane rzeczy.

Skala zniszczeń oraz potrzeb, jaką zastali pracownicy NFOŚiGW we wsi Nowa Cerkiew porusza nawet najbardziej zatwardziałe serca. – Jeszcze tego samego dnia, dzięki wsparciu pracowników Funduszu, obdarowaliśmy rodzinę z dwójką dzieci, która w wyniku nawałnicy praktycznie straciła dom – napisała do Funduszu Alicja Kamińska, Dyrektor Zespołu Szkół w Nowej Cerkwi.

Mając świadomość, że przekazane materiały, to jedynie kropla w morzu potrzeb, a działania oddolne są istotnym elementem zwykłej ludzkiej solidarności z poszkodowanymi, ale niewystarczającym, Zarząd Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej postanowił dodatkowo przeznaczyć znaczne środki finansowe na pomoc dla Nowej Cerkwi. Dzięki tym funduszom i w odpowiedzi na konkretne zapotrzebowanie zadeklarowane przez szkołę w Nowej Cerkwi zostaną zakupione i natychmiast przekazane m.in. piły, siekiery, kanistry oraz agregat prądotwórczy, który pozwoli przywracać ład w najbliższym otoczeniu mieszkańców.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Francja pomoże Ukrainie w budowie farmy słonecznej w Czarnobylu

Następny artykuł

Energyflow – pompy ciepła w praktyce

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,