Wiadomości OZE Erdoğan żywi nadzieję na współpracę energetyczną z Polską 23 października 2017 Wiadomości OZE Erdoğan żywi nadzieję na współpracę energetyczną z Polską 23 października 2017 Przeczytaj także Polska Bakterie w miejskich tężniach. Kraków chce wprowadzenia norm sanitarnych Miejskie tężnie zaczęły powstawać, by pełnić rolę „mini-uzdrowisk” dostępnych dla mieszkańców miast. W ostatnim czasie stały się bardzo popularne, dzięki wskazywanym prozdrowotnym właściwościom. Dzięki inicjatywom samorządów oraz często w wyniku głosowań na projekty Budżetu Obywatelskiego następne obiekty tego typu zaczęły pojawiać się w kolejnych miejscach w Polsce. Jednak te drewniane konstrukcje z gałązek tarniny mogą kryć niewidoczne zagrożenie. Badania mikrobiologiczne dowodzą, że często przy niewłaściwym utrzymaniu miejskie tężnie mogą stać się środowiskiem sprzyjającym rozwojowi bakterii i grzybów. Problemem ma być brak odpowiednich regulacji prawnych, co sprawia, że nie są zapewnione odpowiednie warunki sanitarne. Polska Giełda bije rekordy, a firmy zwalniają tysiące pracowników. Narasta cichy kryzys polskiej gospodarki Początek roku pokazał wyraźny kontrast w polskiej gospodarce – rekordy na warszawskiej giełdzie zbiegły się z falą zwolnień i pogarszającą się sytuacją na rynku pracy. Rosnące koszty działalności sprawiają, że część przedsiębiorców ogranicza inwestycje lub całkowicie wycofuje się z mniej rentownych segmentów rynku. Efektem są tysiące zwolnień i najsłabsza sytuacja na rynku pracy od ponad czterech lat. W tle tego kryzysu sektor energetyczny przechodzi gwałtowną transformację, od której zależą koszty prowadzenia biznesu w kraju nad Wisłą. 17 października br. z wizytą do Polski przybył prezydent Turcji, Recep Tayyip Erdoğan. Harmonogram jego spotkań z polską administracją był dosyć napięty, lecz najważniejszym wydarzeniem tego pobytu było bezpośrednie spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą. W czasie jego trwania poruszono wiele kwestii istotnych przede wszystkim z punktu widzenia Polski, jak np. zagadnienia dotyczące energetyki. Reklama Prezydent Turcji podkreślił, że widzi duże możliwości, aby Turcja współpracowała z Polską na wielu płaszczyznach, również w sferze energetyki. Rozmawialiśmy także o współpracy w dziedzinie energii. Wiemy, że są tutaj kopalnie węgla, wiemy, że Polska ma wielki potencjał w tej kwestii, dlatego moglibyśmy rozmawiać o współpracy w kwestii elektrowni cieplnych – powiedział Erdoğan w trakcie konferencji odbywającej się zaraz po rozmowie z Andrzejem Dudą. Turecki prezydent podkreślił, że jego kraj podejmuje działania zbliżone do tych, które stosuje Polska – zmierzające w kierunku uniezależnienia się od zewnętrznych dostawców energii. Między innymi tym motywowane są kolejne węglowe inwestycje. Ważnym tematem rozmów była również współpraca gospodarcza, na zacieśnienie której liczą obie strony. W dzień przybycia prezydenta Erdoğana do Polski w Warszawie rozpoczął się pierwszy dzień Polsko-Tureckiego Forum Gospodarczego, które ma pomóc w realizacji powyższego projektu. Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.