Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Agroturystyka – wypoczynek blisko natury

agroturystyka

Agroturystyka – wypoczynek blisko natury

W ostatnich latach coraz popularniejszy jest trend spędzania wakacji na wsi. Ludzie mieszkający w miastach szukają odskoczni od zgiełku i pędu, który towarzyszy im na co dzień. Gospodarstwa agroturystyczne oferują gościom bliski kontakt z naturą oraz są przyjazne środowisku naturalnemu. 

B1
Reklama

Co to jest agroturystyka?

Agroturystyka to miejsce, gdzie można wypocząć w wiejskich warunkach. To rozwiązanie dla osób, które nie chcą spędzać urlopu w pędzie od jednej atrakcji do drugiej. Agroturystyka jest związana z gospodarstwem rolnym, dlatego jest bliska turystyce wiejskiej (czasami te terminy są stosowane zamiennie). W gospodarstwach agroturystycznych można skosztować prawdziwego mleka prosto od krowy, swojskich serów, mięs, jajek czy miodu.

Gospodarstwa agroturystyczne to często zwyczajne domy z wynajmowanymi pokojami. Są jednak miejsca, które pozwolą na bliższe poznanie wiejskiego życia. Dzieci, które nigdy nie widziały na żywo zwierząt gospodarskich, takich jak krowy, świnie, czy kozy, mają na to szansę podczas pobytu w gospodarstwie agroturystycznym. Dzięki temu dowiedzą się również, że żywność pochodzi od rolników, zanim trafi na sklepowe półki. Niektóre agroturystyki oferują także zajęcia z rękodzieła lub warsztaty kulinarne. 

Reklama

Gospodarstwo agroturystyczne, a środowisko naturalne

Agroturystyka oprócz tego, że pomaga pielęgnować tradycje wsi, jest też sposobem na rozwój i stworzenie nowych miejsc pracy. Oprócz tego nie ingeruje w środowisko naturalne tak jak duże hotele i pensjonaty, ponieważ właściciele gospodarstw agroturystycznych często wynajmują pokoje we własnych domach. Działalność agroturystyczna może przynieść korzyści dla środowiska naturalnego, ponieważ turyści oraz rolnicy mają szansę nauczyć korzystać z tego, co oferuje przyroda. 

Agroturystyka – pomysł na biznes

Zapracowanych ludzi szukających odpoczynku na łonie natury jest coraz więcej. Dlatego agroturystyka może stać się dla wielu dobrym sposobem na życie. Nie tylko dla rolników, ale również dla mieszczuchów chcących zmienić styl życia i osiąść na wsi. Agroturystyka jako pomysł na biznes jest wsparciem dla lokalnej turystyki i społeczności, ponieważ stwarza ludziom miejsca pracy.

Fotowoltaika dla agroturystyki

Gospodarstwa agroturystyczne w szczycie sezonu turystycznego są narażone na bardzo duże zużycie energii za sprawą odwiedzających ich gości. Instalacja fotowoltaiczna pomaga znacznie obniżyć rachunki za prąd, co przekłada się na większe zyski z działalności agroturystycznej. Aby uzyskać dotacje na fotowoltaikę, wystarczy złożyć wniosek w jednym z programów oferowanych przez rząd. Fotowoltaika dla agroturystyki to także mniejsza emisja zanieczyszczeń do środowiska naturalnego, co pomaga żyć w harmonii z przyrodą.  

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.