Air.co – wódka, która oczyszcza powietrze

Efektem wieloletnich badań prowadzonych przez zespół inżynierów air.co jest alkohol, którego sposób wytworzenia jest całkowicie przyjazny dla środowiska. Produkcja każdej butelki „usuwa” z atmosfery 0,5 kg dwutlenku węgla!

Zespół naukowców air.co opracował innowacyjną metodę pozyskiwania alkoholu. W wyniku wieloletnich badań inżynierom udało się opatentować technologię, która polega na pobieraniu wyłącznie z powietrza, wody i promieni słonecznych niezbędnych składników, by wytworzyć z nich czysty, rafinowany alkohol.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Naukowcy nie zdradzają, w jaki sposób przebiega sam proces produkcyjny. Wiadomo natomiast, że przy wytwarzaniu jednej butelki trunku poziom dwutlenku węgla w atmosferze obniża się o 0,5 kg. Sprawia to, że technologia opracowana przez air.co jest najbardziej nowatorskim rozwiązaniem, jakie funkcjonuje obecnie na światowym rynku alkoholi.

Uwagę zwraca także samo opakowanie, które zaprojektował zespół Joe Doucet. Prosta, minimalistyczna butelka ma odzwierciedlać czystość samego alkoholu. Do wkomponowania w nią etykiety projektanci zastosowali papier pochodzący z makulatury, a także ekologiczny, nietoksyczny klej. Ten łatwo zmywa się z powierzchni, dzięki czemu butelka szybciej przechodzi proces recyklingu. Zadbano również o optymalizację produkcji, co pozwoliło zredukować zużycie materiałów o kilkanaście procent w porównaniu do innych butelek tego typu.