Aktualizacja listy beneficjentów dotacji OZE w woj. mazowieckim

Lista beneficjentów unijnego dofinansowania w konkursie dla inwestorów, którzy zamierzają uruchomić projekty wytwarzania energii odnawialnej, została zaktualizowana przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Projektów Unijnych.

Pierwsza lista beneficjentów konkursu na unijne dofinansowanie z działania 4.1 “Odnawialne źródła energii” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego została opublikowana w czerwcu tego roku. Wtedy znalazło się na niej 6 projektów. Wśród nich m.in. budowa dwóch farm fotowoltaicznych, o mocy jednostkowej do 1 MW, w miejscowości Zawady i Tończa. Wartość wszystkich wybranych projektów szacuje się na 13,29 mln zł, poziom dotacji na 5,34 mln zł i koszty kwalifikowane na 9,28 mln zł.

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Projektów Unijnych zaktualizowała jednak listę, która została poszerzona o nowe projekty, przede wszystkim te związane z budową farm fotowoltaicznych. Obecnie unijne dofinansowanie dostaną aż 23 inwestycje o łącznej wartości 52,16 mln zł, dla których dotacja będzie wynosiła 19,4 mln zł, a koszty kwalifikowane szacowane są na sumę rzędu 36,37 mln zł.

Unijną dotację otrzymają m.in.beneficjenci inwestujący budowę farm fotowoltaicznych. Planowane elektrownie słoneczne powstaną np. w Natolinie (Duon Dystrybucja) i Sochaczewie (Trade-Wat). Natomiast za realizację wspomnianych wcześniej farm fotowoltaicznych w Zawadzie i Tończy odpowiadać będą spółki z grupy PGB Energetyka.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Robotyka, automatyka, odpowiedzialne gospodarowanie zasobami – w Krakowie startuje Open Eyes Economy Summit

Po raz kolejny do Krakowa przyjadą myśliciele i działacze z całego świata, którzy wyznaczają nowe, a zarazem odpowiedzialne trendy w dziedzinach związanych z życiem codziennym. Tegoroczna edycja Open Eyes Economy Summit odbędzie się w dniach 20–21 listopada na terenie Centrum Kongresowego ICE. Podczas OEES będzie można wziąć udział w wykładach i dyskusjach związanych m.in. z najnowocześniejszymi technologiami, ochroną środowiska naturalnego oraz zagadnieniami związanymi z zieloną energią.

Codzienny raport smogowy – 17.11.

Dziś według Polskiego Indeksu jakości powietrza w większości miast jest dobrze (PM10 – 21-60, PM2.5 -13-36), ale czy naprawdę tak jest? Wystarczy spojrzeć jakie są dopuszczalne poziomy stężeń dla pyłów zalecane przez Światową Organizacji Zdrowia by stwierdzić, że nasz krajowy indeks jest bardzo liberalny.