Alliant Energy zbuduje farmę wiatrową w stanie Iowa

Alliant Energy już na wiosnę 2018 roku planuje rozpoczęcie budowy farmy wiatrowej o mocy 300 MW w Prairie City w stanie Iowa. Firma zapowiedziała, że korzyści dla lokalnych społeczności w postaci płaconych przez AE podatków wynieść mogą  w całym okresie eksploatacji ponad 40 milionów dolarów, natomiast należności wypłacane właścicielom gruntów mogą oscylować wokół kwoty 45 milionów dolarów.

Dostarczamy naszym klientom bardziej czystą i konkurencyjną energię wiatrową. Jeśli nasz kolejny projekt, nad którym pracujemy, zostanie zatwierdzony, jedna trzecia naszej energii w stanie Iowa będzie pochodziła z wiatru, począwszy od 2020 roku – podkreślił Douglas Kopp, prezes Alliant Energy Iowa.

Amerykańskie przedsiębiorstwo jeszcze w 2016 roku otrzymała zgodę na wdrażanie projektów wiatrowych o mocy 500 MW. Jego plany na kolejne lata dotyczą budowy następnych siłowni wiatrowych generujących energię zbliżoną do tej zawartej w powyższej umowie.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Polska gospodarką o obiegu zamkniętym? To możliwe

Jednym z najbardziej korzystnych kroków, jeśli chodzi o środowisko naturalne, może być przejście na gospodarkę o obiegu zamkniętym. Perspektywy są imponujące – jak wskazują szacunki, w samej tylko Unii Europejskiej pozwoli to na oszczędzenie 630 miliardów dolarów – ok. 3% PKB – nie wspominając o korzyściach ekologicznych.