Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Anglia: stacje ładowania EV w każdym domu i biurze

Anglia: stacje ładowania EV w każdym domu i biurze

Europejskie kraje oraz pojedyncze miasta wprowadzają coraz to nowe rozwiązania na rzecz zrównoważonej przyszłości. Wielka Brytania, która wkrótce przewodzić będzie szczytowi klimatycznemu COP26, wprowadza nowe przepisy dotyczące montażu stacji ładowania elektrycznych pojazdów w domach oraz miejscach publicznych.

Reklama

Spalinowe do odstawienia

Wielka Brytania jako pierwsza na świecie dąży do bezemisyjnych dróg. Kraj wprowadził już radykalne zmiany dotyczące zakazu sprzedaży aut spalinowych po 2030 roku. Z kolei sprzedaż pojazdów hybrydowych ma zostać zakazana od 2035 roku.

Elektryfikacja

Anglia wprowadzi jeszcze w tym roku dodatkowe przepisy, regulujące branżę elektromobilności. W ich świetle każdy nowo wybudowany dom oraz biura będą musiały być wyposażone w ładowarki do pojazdów elektrycznych. Dodatkowo urządzenia będą musiały posiadać inteligentne systemy, które mogą automatycznie ładować pojazdy poza godzinami szczytu.

Każdy biurowiec będzie musiał zapewnić jeden punkt ładowania na każde pięć miejsc parkingowych. Nowe prawo wejdzie w życie w 2022 roku.

Powyższe regulacje sprawią, że Wielka Brytania stanie się pionierem jeśli chodzi o wymogi montażu infrastruktury dla elektrycznych pojazdów. Jak dotąd żaden kraj na świecie nie wymagał, aby każdy nowo wybudowany dom posiadał stację ładowania.

Jak podają angielskie media, taka decyzja ma ułatwić Anglikom w przestawieniu się na elektryczne pojazdy. Wielu z nich ma obawy związane właśnie z dostępnością do infrastruktury ładowania.

Nowe prawo ma przynieść korzyści nie tylko dla Wielkiej Brytanii, ale i całej Unii – podaje portal 300Gospodarka.pl. Dalszy rozwój produkcji pojazdów elektrycznych będzie korzystny ze względu na nowe miejsca pracy oraz zatrzymanie pieniędzy w kraju, dzięki zmniejszeniu zależności od ropy.

źródło: business-standard.com, 300gospodarka.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.