Apple wybuduje w Danii data center, które w stu procentach wykorzysta OZE

Amerykański gigant technologiczny Apple poinformował, że wybuduje w Danii nowe centrum przetwarzania danych. Powstanie ono w południowo-zachodniej Danii, w Aabenraa, i będzie w pełni zasilane z wykorzystaniem zielonej energii. Apple zobowiązało się do kolejnych inwestycji w OZE bez dotacji duńskiego rządu.

Zgodnie z planem nowe data center ma zostać uruchomione w pierwszym kwartale 2019 roku. Inwestycja pochłonie 807 milionów euro. Erik Stannow, menedżer Apple na kraje skandynawskie, powiedział, że miejsce utworzenia centrum danych nie zostało wybrane przypadkowo. Ze względu na niezawodność tamtejszej sieci energetycznej centrum przetwarzania danych powstanie w Danii, a nie w alternatywnie rozpatrywanych lokalizacjach.

Apple już od dłuższego czasu inwestuje w proekologiczne rozwiązania. Ostatnio przedsiębiorstwo z Cupertino ponownie wyemitowało zielone obligacje na kwotę jednego miliarda dolarów. To między innymi dzięki nim firma pokryje koszty swoich inwestycji powiązanych z energetyką odnawialną.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Afryka wciąż przyjmuje śmieci

Następny artykuł

Chiny zaopatrzą Izrael w autobusy elektryczne

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , , , ,