Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

„Autobus energetyczny” czyli sposób na poszerzanie wiedzy o ekologii i energii

„Autobus energetyczny” czyli sposób na poszerzanie wiedzy o ekologii i energii

„Autobus energetyczny” z inicjatywy Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A. jeździ od 2014 roku po całej Polsce, prowadząc kampanie informacyjną o wpływie człowieka na zmiany środowiska. Dotychczas odwiedził ponad 200 gmin oraz masę imprez masowych, udostępniając wiedzę o ekologii i energii.

Wśród celów kampanii istotne miejsce zajmuje zwiększenie świadomości społecznej na temat zmian klimatycznych, ich skutków oraz sposobów zapobiegania tym najbardziej negatywnym. Wszystko dla dobra wspólnego i przyszłości. Dlatego pomysłodawcy starają się stworzyć mobilne centrum informacyjno-edukacyjne. Stąd pomysł na „autobus energetyczny”. W nim zainteresowani spotkają specjalną grupę doradczą, która nieodpłatnie oferuje wiedzę o zanieczyszczeniach, zmianach środowiska i efektywności energii elektrycznej uzyskiwanej z różnych źródeł.

swiat oze cfs wrze 925x200 1
Reklama

Wzrost świadomości społecznej powinien wpłynąć na podjęcie pozytywnych działań w życiu codziennym i otoczeniu. Dlatego w „autobusie energetycznym” można pozyskać informację m.in. o tym, czym jest dom pasywny, jak działa bateria słoneczna, co to jest kolektor, dlaczego warto sięgnąć po oświetlenie LED oraz jakie są plusy i minusy nowych technologii. Jak mówi Krzysztof Kuczma z Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A.: „Pokazujemy, jak można w prosty sposób oszczędzać energię w domu, zachowywać ją i jakie są dobre praktyki związane z tym, żeby płacić niższe rachunki poprzez odpowiednie wykorzystywanie energii.” Trasę informacyjno-edukacyjną „autobusu energetycznego” można śledzić na stronie internetowej projektu.

Za kampanię odpowiedzialna jest wspomniana już Krajowa Agencja Poszanowanie Energii S.A., której misją jest rozpowszechnianie i wprowadzanie światowych standardów oraz praktyk w ramach Efektywności Elektrycznej i Zrównoważonego Rozwoju. Na podstawie tych norm wdrażane są energooszczędne rozwiązania m.in. dla gospodarstw domowych i przedsiębiorstw, czy np. w sektorach samorządów terytorialnych.  Dodatkowo organizowane są również konferencje, szkolenia, seminaria i konkursy dla różnych grup odbiorców.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.