Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

Bateria naładowana w dwanaście minut? Samsung opatentuje grafenową technologię

Bateria naładowana w dwanaście minut? Samsung opatentuje grafenową technologię

Koreański Samsung po raz kolejny zadziwił. Tym razem badacze z Samsung Advanced Institute of Technology (SAIT) opracowali technologię, która za pomocą grafenowych kul pozwala zwiększyć pojemność baterii o 45%, przy jednoczesnym skróceniu czasu ich ładowania.

Rewelacyjny wynik badań był możliwy dzięki współpracy specjalistów z Samsung SDI oraz Narodowego Uniwersytetu Inżynierii Chemicznej i Biologicznej.

B1
Reklama
Pion mobiPion
Reklama

Co istotne dla przeciętnego użytkownika urządzeń mobilnych i samochodów elektrycznych, technologia zostanie wykorzystana w kolejnej generacji baterii, które w praktyce mogą zostać naładowane w ciągu dwunastu minut. Będą one także w stanie utrzymać temperaturę na stałym poziomie, co ma zasadnicze znaczenie w samochodach elektrycznych.

W oficjalnym komunikacie, jaki wydał SAIT, czytamy ponadto, że sposób na formowanie grafenu w trójwymiarowe, „przypominające popcorn” formy był możliwy przy użyciu ditlenku krzemu.

Reklama

Innowacja posłuży do produkcji anodowej powłoki ochronnej oraz katodowych materiałów w bateriach litowo-jonowych.

Przypomnijmy, że grafen to płaska struktura złożona z atomów węgla, połączonych w sześciokąty, która jest sto razy efektywniejsza od miedzi w przewodzeniu energii elektrycznej. W porównaniu do krzemu umożliwia sto czterdzieści razy szybszą ruchliwość elektronów, która w praktyce wpływa na szybkość ładowania.

W komunikacie dowiadujemy się również, że wnioski patentowe zostały złożone w Stanach Zjednoczonych oraz Korei Południowej.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.