Model S Tesli pozbawiony dopłat. Czy to koniec snów o potędze?

Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważne są wszelkie dopłaty i subsydia przy podjęciu ostatecznej decyzji o kupnie samochodu elektrycznego. To niejednokrotnie ten czynnik determinuje finalny wybór i powoduje, że pojazdy elektryczne znajdują swoich nabywców.

Tak było również w przypadku Modelu S Tesli, który objęty państwowymi dopłatami cieszył się coraz większym uznaniem na terenie Niemiec.

Wygląda jednak na to, że czasy popularności tego modelu na rynku niemieckim mogą odejść do lamusa ze względu na decyzję o usunięciu go z listy samochodów objętych subsydiami.

Jak doniosła Agencja Reuters, powodem tak drastycznego posunięcia był fakt, że żadna z wersji pojazdu nie była dostępna w cenie poniżej 60 tysięcy euro, co stanowiło podstawowy warunek ubiegania się o dopłatę przy zakupie. Kierowcy nie mieli możliwości nabycia pojazdu bez opcji dodatkowych za 13 tysięcy euro. I właśnie ten dodatkowy koszt spowodował przekroczenie maksymalnego limitu ceny ustalonej przez władze.

Nie da się ukryć, że usunięcie Tesli S z subsydiów jest poważnym ciosem dla tej marki.

Oficjalny komunikat Tesli odpowiada na zarzuty w sposób zdecydowany:

„Oskarżenia są całkowicie niezgodne z prawdą. W Niemczech każdy może zamówić Model S bez dodatkowego pakietu, i dostarczyliśmy takie pojazdy do klientów”.

Ponadto w komunikacie Tesli czytamy, że planowane jest w najbliższym czasie przeprowadzenie wewnętrznego audytu w celu ustalenia, czy niektórym klientom odmawiano sprzedaży wersji podstawowej.

Przypomnijmy więc, że w Niemczech nabywcy zdecydowani na zakup samochodu elektrycznego mogą liczyć na dopłatę w wysokości 4000 euro, a wersji hybrydowej typu plug-in – 3000 euro.

W ciągu dziesięciu miesięcy 2017 roku Tesla sprzedała na terenie Niemiec 2780 swoich samochodów, co jest wynikiem o 50 procent większym niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Źródło: reuters.com

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Nowe urządzenie mające wydłużyć zasięg aut elektrycznych o pięćdziesiąt procent

Następny artykuł

Bateria naładowana w dwanaście minut? Samsung opatentuje grafenową technologię

Mogą też Ci się spodobać...



Tagi: , ,