Autobusy marki Solaris będą jeździć po włoskich drogach

Solaris to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich firm działających w branży motoryzacyjnej. Jej popularność stale rośnie dzięki wprowadzaniu przez markę ciekawych i innowacyjnych rozwiązań przy zachowaniu konkurencyjnych cen autobusów. Prowadzenie takiej polityki sprawia, że zamówienia spływają z całego świata, a jednym z najnowszych osiągnięć polskiego przedsiębiorstwa jest kontrakt we Włoszech.

Autobusy Urbino 12 Electric zostaną dostarczone do Bergamo oraz do Mediolanu. Bergamo zdecydowało się na zakup dwunastu egzemplarzy, Mediolan – dziesięciu. Zamówienia nie różnią się znacznie od siebie, bowiem autobusy zakontraktowano w niemal identycznych konfiguracjach. Autokary zostaną wyposażone w silniki dysponujące mocą 2×125 kW. Energia przez nie wytworzona będzie przechowywana w baterii High Energy o mocy 240 kWh.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Główną różnicą pomiędzy złożonymi zamówieniami jest rodzaj ładowarki. Autobusy w Bergamo będą ładowane przy wykorzystaniu ładowarki Medcom o mocy 40kW, która może obsługiwać dwa pojazdy jednocześnie. W Mediolanie zastosowana zostanie ładowarka typu on-board, o mocy 70 kW.