Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Autonomiczne tiry napędzane wodorem – Trailer Drone!

Autonomiczne tiry napędzane wodorem – Trailer Drone!

Trailer Drone to zdecydowanie najbardziej popisowa wodorowa propozycja firmy Hyundai. Nowatorski system do transportu kontenerów zwany „e-boogie”, może być rewolucyjny nie tylko w rozwoju technologii wodorowej, ale także dla sektora systemów autonomicznych! Zobacz jakie cuda będzie można zobaczyć na drogach Korei Południowej.

B1
Reklama

System autonomiczny prosto z przyszłości

Autonomiczny układ kierowniczy w zaprezentowanych tirach będzie umieszczony zarówno z przodu pojazdu, jak i z tyłu. Dzięki zainstalowanym czujnikom „e-boogie” tir będzie w stanie „zdecydować”, kiedy należy hamować, a kiedy przyspieszać. Ponadto, dzięki umieszczonym układom kierowniczym po obu stronach, przyczepy będą w stanie poruszać się na boki.

Dodatkowo „e-boogies” mogą działać niezależnie lub być używane w parach, tworząc jednego tira przypominającego wagony pociągowe. Każdy wózek może skręcać samodzielnie, dzięki czemu technologia ta jest niezawodna w ciasnych obszarach miejskich. System świetnie sprawdzi się również na autostradzie.

Reklama
D1lDQxDfSyUuE584fcpWUEIoX4aMRiMduSgjTi jM8tFw06L0bEYzyLKneeMipMJSsrrKv9kena27lWdN2VELyeiwuYaVWJCNL8pQm8wtojcUhTPAhOT4qRnBjYhp9Vj0AMINiTO=s0

Fot: „e-boogie”/ źródło: cnet.com

System jest bardzo elastyczny i może poruszać się samodzielnie podczas operacji rozładunkowych. Po przybyciu do punktu docelowego przyczepa automatycznie rozładowuje się, przypominając proces przemiany filmowego transformersa! TIR rozdziela się na osobne wózki, które odjeżdżają do ​​osobnych magazynów. Naczepy można nawet podzielić na trzy kontenery, które po odbyciu podróży wspólnie, rozpadają się na niezależne “e-boogies” oddelegowane do miejsca docelowego.

Tę rewolucyjną koncepcję możemy podziwiać na poniższym filmiku:

Zeroemisyjna Korea Południowa

Z dróg Korei Południowej mają zniknąć tradycyjne tiry spalinowe, a na ich miejscu pojawią się inteligentne „e-boogies” napędzane ogniwami wodorowymi. Będzie to ogromny krok do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w kraju. Te rewolucyjne tiry będą miały zasięg nawet do tysiąca kilometrów.

Dodatkowym atutem tych nieszablonowych pojazdów jest ich wielofunkcyjność. Z wyjątkiem transportu produktów, mogą pełnić też funkcję wozu strażackiego, a nawet karetki pogotowia!

źródo: h2-view.com, engadget.com, Fot: cnet.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.