AW Energy otrzymało dofinansowanie z Unii Europejskiej

Fiński deweloper instalacji do zbierania energii pływów, firma AW Energy, otrzymała grant w wysokości 5 milionów euro w ramach programu Horizon, sponsorowanego przez Unię Europejską. Fundusze otrzymane zostały na budowę kolejnej generacji systemu zbierania energii fal o mocy 1 MW. Projekt nazwany jest MegaRoller.

Projekt AW Energy będzie trwać trzy lata i zaczyna się w maju 2018 roku. Zrealizowany zostanie we współpracy z dziesięcioma partnerami – firmami i instytutami badawczymi. Instalacja powstanie w centrum badawczym firmy w Finlandii.

Projekt koordynowany będzie przez firmę Hydroll we współpracy z: ABB Finland, Cruz Archeson, WavEC, Hydman, SINTEF, VTT, uniwersytetem w Bergen i Instytutem Neurobiologii im. Leibniza.

Fotowoltaika od Columbus Energy

„Wykorzystujemy najnowsze technologie z wszystkich dziedzin, nawet tak odległych jak neurologia”, mówi Jussi Åkerberg, CTO AW Energy.

Poprzednia generacja WaveRollera AW Energy ma moc 350 kW.

„Niezawodność i wysoka jakość zawsze była w centrum zainteresowań podczas projektowania WaveRollera. Teraz przygotowujemy się, by na tych solidnych fundamentach zbudować większy system o mocy 1 MW”, komentuje menedżer ds. jakości i certyfikacji z AW Energy, Tuula Mäki.

źródło: renews.biz