150 ładowarek do samochodów elektrycznych na stacjach Orlen do końca 2019 roku

Samochody elektryczne stają się popularne i powszechne, również w Polsce. Do naszego kraju przyjeżdża coraz więcej turystów, którzy są właścicielami elektryków. Dlatego też konieczne jest stworzenie odpowiedniej infrastruktury do ich ładowania. Dostrzega tę potrzebę również polski PKN Orlen.

„Do końca 2019 roku chcielibyśmy mieć nawet 150 punktów ładowania, z czego większość zlokalizowana zostanie na wyselekcjonowanych stacjach tranzytowych naszej sieci, a kilka-kilkanaście, we współpracy z zewnętrznymi partnerami, może zostać uruchomione w innych punktach, np. przed wybranymi hotelami”, powiedział Zbigniew Leszczyński, członek zarządu Orlenu ds. sprzedaży.

Jak do tej pory na wybranych stacjach paliw PKN Orlen są już zamontowane nieliczne stacje ładowania. Poza tym ładowarki te są wybudowane w porozumieniu z amerykańską Teslą, więc ich wykorzystanie jest ograniczone do posiadaczy tych samochodów.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Orlen zapowiedział, że w najbliższych tygodniach zakończy się przetarg na budowę 23 ładowarek o mocy 50kW oraz 100 kW na wybranych stacjach PKN Orlen przy najważniejszych trasach w Polsce, które będą dostosowane do różnych pojazdów elektrycznych.