Nowy Jork zelektryfikuje całą flotę autobusową

Największe miasto w USA zdecydowało o całkowitym przejściu komunikacji miejskiej na elektromobilność. Ambitny cel Nowego Jorku będzie zrealizowany do 2040 roku, o czym poinformował gubernator stanu Nowy Jork, Andrew Cuomo.

Spółka Metropolitan Transportation Authority (MTA) obecnie dysponuje flotą, w skład której wchodzi 5700 autobusów. Dziesięć elektrycznych pojazdów firmy Proterra i New Flyers są obecnie testowane na ulicach miasta. Pojazdy są wyposażone w WI-Fi oraz porty USB. W przyszłym roku testująca flota elektryków rozszerzy się o 60 pojazdów. Do tej pory nie są znane szczegóły planów elektryfikacji po 2019 roku. Prawdopodobnie dalsza strategia będzie uzależniona od wyników testów.

Fotowoltaika od Columbus Energy

„W związku z zmianami w MTA mamy okazję nie tylko na zmodernizowanie naszej floty autobusowej, ale także zmniejszenie emisji, która ma wpływ na środowisko i zdrowie publiczne”, powiedział gubernator Cuomo. „Ten program MTA pomoże zapewnić czystszą i bardziej ekologiczną przyszłość, jednocześnie wykorzystując najnowsze, innowacyjne rozwiązania, które pomogą rozwijać systemy transportowe w Nowym Jorku”, dodał przedstawiciel amerykańskiego stanu.

Spółka MTA zamówiła także 110 nowych autobusów napędzanych CNG, które będą użytkowane na obszarze dzielnicy Bronx oraz Brooklyn od kwietnia br. do I kwartału 2019 roku.

W ramach przygotowań do pilotażowego programu MTA przeprowadziła czteroletnie badania najlepszych światowych praktyk w dziedzinie autobusów elektrycznych. Proces obejmował przegląd raportów z systemów znajdujących się w Europie, Azji i Ameryce Południowej; konsultacje z Electric Power Research Institute, Society of Automotive Engineers i American Public Transportation Association; osobiste wizyty i konsultacje z władzami odpowiedzialnymi za transport w Londynie, Genewie, Chicago, Filadelfii, Seattle, Los Angeles i Montrealu; testowanie i kontrole autobusów od różnych dostawców.

Źródła: MTA, Electrive, Proterra