Plastikowe torby znikną z Nowego Jorku

„W całym stanie Nowy Jork plastikowe torby stały się wszechobecnym widokiem w krajobrazie. Można je zobaczyć, jak utknęły na drzewach lub jako śmieci w naszych dzielnicach, unoszące się na naszych drogach wodnych i jako ogólne estetyczne paskudztwo naszego środowiska. Plastikowe torby jednorazowego użytku są szkodliwe zarówno dla zdrowia społeczności, jak i środowiska”

Nowy Jork wprowadził zakaz wykorzystywania styropianowych kubeczków

W Nowym Jorku nie uświadczymy już jednorazowych styropianowych kubeczków na napoje czy też innych pojemników na jedzenie wykonanych z tego materiału. Zakaz wszedł w życie z początkiem bieżącego roku i jest wynikiem pięciu lat starań antyplastikowych lobbystów, którzy przekonali władze miasta do kontynuowania swojej ekologicznej polityki pomimo sprzeciwu branży produkcji tworzyw sztucznych.

Waszyngton jednogłośnie postanowił przejść w 100% na energię odnawialną do 2032 r.

Amerykański dystrykt Columbia podjął jednogłośnie decyzję o przejściu w 100% na odnawialne źródła energii. Nowe regulacje mają zostać zastosowane w przypadku większości budynków rządu federalnego w momencie, gdy administracja urzędującego prezydenta wzmacnia przemysł naftowy i gazowy. Waszyngton podejmuje odwrotny kierunek niż obowiązująca polityka Trumpa.

Nowy Jork wyznaczył sobie cel – 2400 MW mocy z wiatrowych instalacji off-shore

Władze stanu Nowy Jork rozpoczęły swoje starania w kierunku spełnienia planu – 2400 MW nowych mocy wiatrowych z instalacji na morzu do roku 2030. Za rozwój OZE w tym stanie odpowiada NYSERDA. Urząd planuje pozyskać 800 MW nowych mocy w czwartym kwartale tego roku. Współpracuje w tym zakresie z odpowiednimi organami w mieście Nowy Jork oraz na Long Island.

Nowe magazyny energii w Nowym Jorku

Władze stanu Nowy Jork przedstawiły strategię, która ma pomóc w osiągnięciu niedawno przyjętego celu – 50% udziału energii odnawialnej w miksie energetycznym regionu. Nowe magazyny energii powinny to ułatwić oraz zagwarantować stabilność sieci.

Wieżowiec w Nowym Jorku będzie oczyszczać powietrze niczym pięćset drzew

W Nowym Jorku powstaje apartamentowiec, który będzie oczyszczać powietrze. Nazwany 570 Broome budynek został zaprojektowany przez Tahira Demircioglu z Builtd. Fasada wieżowca ma być pokryta specjalnym materiałem, który pod wpływem promieni słonecznych będzie zamieniać zanieczyszczenia powietrza w sól i wodę. Samoczyszcząca się elewacja ma działać z wydajnością porównywalną do około pięciuset drzew, co daje efekt taki sam jak usunięcie dwóch tysięcy aut z dróg Nowego Jorku rocznie.

Nowy Jork chce odszkodowania za ocieplenie klimatu

Bill de Blasio, pełniący funkcję burmistrza Nowego Jorku, postanowił wypowiedzieć wojnę wielkim korporacjom działającym na szkodę środowiska naturalnego. Mowa o BP, Royal Dutch Shell, Exxon Mobil, Conoco, Phillips oraz Chevron. Miasto wystosowało wobec każdej z tych firm pozew, w którym domaga się odszkodowania za przyczynianie się do globalnego ocieplenia. Pozyskane w ten sposób środki Nowy Jork chce przeznaczyć na rzecz koniecznych działań mających na celu ochronę mieszkańców przed skutkami globalnego ocieplenia.

Japoński dom w Nowym Jorku zasilany energią geotermalną

Japońskie modele architektoniczne w budynku, jaki powstał w okolicy Nowego Jorku, są doskonale widoczne. Pound Ridge Residence został zaprojektowany przez biuro Tsao & McKown Architects – znanego międzynarodowego małżeństwa projektantów. Od 20 lat zajmują się oni designem – architekturą, ubraniami, wnętrzami, meblami etc. Ich projekty są nie tylko piękne, ale także stworzone do tego, aby w zrównoważony sposób oddziaływać na środowisko naturalne.