Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Aż 37,5 tys. nowych prosumentów fotowoltaiki we wrześniu! Mamy ich już ponad 705 tysięcy, kiedy milion?

Aż 37,5 tys. nowych prosumentów fotowoltaiki we wrześniu! Mamy ich już ponad 705 tysięcy, kiedy milion?

Agencja Rynku Energii podaje, że w Polsce jest już ponad 705 tys. prosumentów fotowoltaiki. W samym wrześniu przybyło ich aż 37,5 tys.! To nie koniec imponujących wzrostów w branży OZE w Polsce. 

Reklama

Coraz więcej prosumentów fotowoltaiki

Od początku roku do września przybyło aż 230 tys. nowych prosumentów fotowoltaiki. Moc osiągalna pochodząca z fotowoltaiki od stycznia do sierpnia 2021 roku wzrosła aż dwukrotnie w stosunku do tego samego okresu rok wcześniej.

siepien oze moc osiagalna
Moc elektryczna osiągalna w instalacjach OZE, źródło: are.waw.pl

Wykres pokazuje wzrosty we wszystkich rodzajach OZE. Fotowoltaika rozwija się najszybciej, ale za największą ilość energii odnawialnej w polskim miksie energetycznym odpowiada energetyka wiatrowa.

Aż 37,5 tys. nowych prosumentów fotowoltaiki we wrześniu to jednak najpewniej nie koniec pozytywnego trendu w sektorze OZE.
Czy i dlaczego już niedługo możemy spodziewać się kolejnych wzrostów w liczbie instalacji fotowoltaicznych (i nie tylko) na polskim rynku?

Szykują się kolejne wzrosty?

Zmiana systemu prosumenckiego już wkrótce, dlatego mnóstwo osób wyraziło chęć skorzystania z dotacji w dotychczasowym programie Mój Prąd 3.0.

Pragniemy poinformować, że ze względu na wyczerpanie budżetu trzeciej edycji programu Mój Prąd dziś, tj. 6 października 2021 roku o 14:05 zamknęliśmy nabór. Wpłynęło 178 005 wniosków w GWD, co wyczerpuje pulę budżetu trzeciego naboru programu Mój Prąd wynosząca 534 mln zł – poinformował w komunikacie NFOŚiGW.

Rząd szacuje, że bariera 1 miliona prosumentów może zostać przekroczona już nawet w 2022 roku! Pomóc ma w tym już czwarta odsłona popularnego programu Mój Prąd, która planowana jest już na I kwartał 2022 roku.

Co ciekawe, najnowsza odsłona programu zostanie rozszerzona o elementy takie jak:

  • inteligentne systemy zarządzania energią w domu,
  • punkty ładowania samochodów elektrycznych,
  • magazyny energii elektrycznej,
  • magazyny ciepła i chłodu.

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz artykuł:

źródło: are.waw.pl, cire.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.